Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 21. júl 2024, nedeľa
 

Väzeň na úteku zadržaný!

30. 04. 2010

Zadržaním väzňa na úteku vyvrcholila včera medzinárodná spolupráca špecializovaných pátracích jednotiek Prezídia Policajného zboru a polície Českej republiky.

V meste Zlín v Českej republike bol v podvečerných hodinách zadržaný hľadaný Peter P.(35), ktorý koncom februára tohto roka ušiel z výkonu trestu odňatia slobody, z oddelenia s voľnejším pohybom väzňov. Okamžite bolo vyhlásené celoštátne pátranie. Po získaní operatívnych informácií o možnom pohybe hľadaného mimo územia Slovenskej republiky, bol na neho vydaný Európsky zatýkací rozkaz. Pátranie nabralo medzinárodný rozmer, rozvinula sa úzka spolupráca viacerých okolitých štátov, najmä však v Českej republike.

Po získaní dostatočných poznatkov o mieste možného úkrytu hľadaného v meste Zlín, bola pripravená policajná akcia k jeho zadržaniu. Samotné zatýkanie prebehlo rýchlo a efektívne na jednej zo zlínskych ulíc. Zadržaný muž sa preukazoval dokladom totožnosti inej osoby, podľa ktorej mal upravený svoj zovňajšok. Následným preverovaním bolo potvrdené, že zadržaným je skutočne väzeň na úteku a pohyboval sa nielen po celej Českej republike, ale i po viacerých krajinách Európy, dokonca aj v Španielsku a vo Francúzsku.

V súčasnosti je umiestnený v cele predbežného zaistenia v Českej republike a po uvalení väzby bude čakať na vydanie na Slovensko.