Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 22. jún 2024, sobota
 

Vďaka podvodným stránkam sa na Olympiádu nemusíte dostať

30. 07. 2012

znak PZ SR

Vďaka podvodným stránkam sa na Olympiádu nemusíte dostať Britská polícia zaznamenala ďalšie podvodné stránky na internete, ponúkajúce vstupenky na Olympijské a Paraolympijské hry. Čerstvé informácie nám pre slovenských návštevníkov poskytol policajný pridelenec v Londýne.

O konkrétnych podvodných stránkach sme verejnosť informovali už pred začiatkom Olympiády (24.7.2012). Preto Vám dávame do pozornosti ďalšie stránky, cez ktoré Metropolitná polícia v Londýne neodporúča vstupenky zakúpiť. V prvom rade upozorňuje, že internetová stránka www.liveolympictickets.com nebola autorizovaná na predaj lístkov. Tým, ktorí si zakúpili lístky na niektoré zo športových podujatí prostredníctvom tejto stránky sa môže stať, že lístky na podujatie neobdržia, alebo sa nedostanú na miesto konania. Webová stránka je v tejto chvíli pozastavená z dôvodu vyšetrovania, ktoré vedie Metropolitná polícia.

Tu je zoznam podvodných stránok, na ktoré londýnsky kolegovia upozorňujú:

eurosportstickets.com

jetsetsport.info

sportticketexchange.com

www.2012-londonsummergames.org

www.2012-londonsummergames.com

www.euroteam.net

www.tixnet.com

www.olympicticket.info

www.euroteam.info

www.euroteamtickets.com

www.2012tickets.org

www.londonsummergames.net

www.londonsummergames.org

www.euroteam.travel

www.worldticketservice.net

Britská polícia upozorňuje, že jediným bezpečným spôsobom, ako je možné lístok cez internet zakúpiť je na adrese: www.london2012.com . Ďalej odporúča, že tí, ktorí si zakúpili lístky prostredníctvom neoficiálnej stránky, by nemali cestovať na podujatie napriek tomu, že vstupenky obdržali.

Ak si myslíte, že ste sa stali obeťou podvodu v súvislosti s predajom vstupeniek, oznámte to na internetovej stránke www.actionfraud.org.uk .

Zároveň dávame do pozornosti aj užitočné informácie, o ktorých sme verejnosť informovali tesne pred začiatkom hier: http://www.minv.sk/?tlacove-spravy-2&sprava=londynska-policia-varuje-pred-podvodnymi-vstupenkami a tiež máji tohto roku: http://www.minv.sk/?tlacove-spravy-2&sprava=pri-vstupe-do-velkej-britanie-sa-na-niektorych-letiskach-zdrzite .