Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 31. júl 2021, sobota
 

Víkendová protidrogová razia

11. 01. 2017

NAKA_znak

Vyšetrovateľ národnej kriminálnej agentúry obvinil  osem osôb z drogovej trestnej činnosti. Ich stíhanie je výsledok protidrogovej akcie, ktorú národná kriminálna agentúra realizovala v sobotu (29.1.2017) v  Beluši, Turčianskych Tepliciach, Dubnici nad Váhom, Košeci a Trnave. 

Akcii predchádzalo dlhodobé operatívne rozpracovanie a vyvrcholilo zadržaním  podozrivých. Počas 14 domových prehliadok a prehliadok iných priestorov, pozemkov a vozidiel približne 100 policajtov zaistilo drogy, ktoré už skúmajú kriminalistický experti. Podľa predbežného posudku ide o kokaín, pervitín a marihuanu. 

Drogový obchod mal prebiehať najmä v okolí bydlísk obvinených v Trnavskom, Trenčianskom a Žilinskom kraji. Nákup drog mal zabezpečovať organizátor skupiny Patrik P. (33). Sám alebo cez Patrika S.(21) ich mal následne predávkovávať a odovzdávať ďalším členom skupiny (Jakubovi R.(20), Pavlovi K.(35), Ľubomírovi P.(38), Dušanovi P.(34), Ľubošovi K.(48), Milanovi Š.(40)), ktorí ich mali deliť a baliť na dávky a predávať konečným spotrebiteľom. 

Obvineným v prípade dokázania viny hrozí trest odňatia slobody na 10 až 15 rokov.

 

 

Dôležité odkazy

Dôležité oznamy

Staň sa kadetom - prečítaj si, ako na to

  • e-SLUŽBY MV SR
    Pri evidencii vozidiel môžete využívať aj elektronické služby