Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 25. jún 2024, utorok
 

Viliama M. zadržali vo Venezuele pri prechádzke na pláži

14. 01. 2013

logoINTERPOL

Prezident Policajného zboru Tibor Gašpar na tlačovej besede 10. Januára uviedol: “7.1. nám oznámila národná ústredňa Interpolu vo Venezuele, že sa podarilo dňa 2.1. pravdepodobne zadržať osobu s menom Viliam M., ktorý je ú nás hľadaný z dôvodu závažnej trestnej činnosti a na ktorého bolo vydaných doposiaľ päť medzinárodných a európskych zatykačov.”
Viliama M. zadržali na prechádzke na pláži na ostrove Margarita. Národná ústredňa Interpolu vo Venezuele oznámila slovenskej polícii, že pravdepodobne zadržali Viliama M. 7. januára. Dovtedy prebiehal identifikačný proces.

Viliam M. bol tri dni v zadržiavacom detekčnom centre, kde sa podroboval prvým identifikačným úkonom. Viliama M., na ktorého bolo vydaných päť medzinárodných zatykačov, zadržala protidrogová zložka venezuelskej polície, pri sebe mal slovenský pas. Teraz by sa mal nachádzať v hlavnom meste Venezuely v Karakase.
Viliam M. je okrem iného obvinený z piatich vrážd, vrátane vraždy jedného z bossov sýrokovcov Petra Čongrádyho z roku 2004. V tomto prípade obvinili aj Karola M., ktorého vlani vypátrali v štáte Belize. Toho sa doposiaľ nepodarilo dostať do vlasti. "K spôsobu, akým by mohlo dôjsť k vydaniu, sa teraz nie je možné vyjadriť," povedal generál Tibor Gašpar. Dodal, že slovenská polícia ešte nezložila zbrane ani v kauze Karola M.

Viliama M. vypátrali podobne ako obchodníka s drogami Bakiho Sadikiho a Karola M. vďaka medzinárodnej pátracej akcii Interpolu.