Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 30. november 2023, štvrtok
 

Výnimku na dojazd nákladiakov udelila polícia na Vianoce aj tento rok

22. 12. 2011

Prezídium Policajného zboru povoľuje všeobecnú výnimku z § 39 ods. 1 zákona o cestnej premávke na deň 24. december 2011.

Výnimka platí pre všetky nákladné vozidlá na diaľniciach, rýchlostných cestách, cestách I. triedy a na cestách pre medzinárodnú premávku, prichádzajúce na územie Slovenskej republiky z niektorých zo susedných štátov, ktorých cieľ cesty (napríklad stanovište vozidla alebo miesto vykládky) je na území Slovenskej republiky. Ak si to však bezpečnosť a plynulosť cestnej premávky vyžiada, policajt bude aj napriek tejto výnimke oprávnený zakázať vodičovi jazdu na nevyhnutne potrebný čas, alebo mu prikázať smer jazdy.

Podľa zákona práve v dni pracovného pokoja majú nákladné vozidlá zákaz jazdy na určených cestách. Štedrý večer v tomto roku vychádza na sobotu. Tento výnimočný deň chce každý stráviť v kruhu svojich blízkych, svojich rodín. Aj vodiči nákladných vozidiel sa v tento deň vracajú k rodinám po namáhavej práci počas týždňov strávených na cestách mimo domova. Polícia preto vyšla v ústrety vodičom nákladných vozidiel a povolila výnimku na ich dojazd na územie Slovenska.