Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 31. júl 2021, sobota
 

Vyšetrovanie v prípadoch Miloša K. je ukončené návrhom na podanie obžaloby

17. 01. 2012

logo UBOK

Vyšetrovateľ Úradu boja proti organizovanej kriminalite ukončil vyšetrovanie v dvoch prípadoch, v ktorých figuruje Miloš K. Prokurátorovi ho navrhuje obžalovať v prvom prípade z trestného činu lúpeže a vydierania a v druhom prípade z úverového podvodu. Stíhaný je vo vyšetrovacej väzbe. Okrem neho ako organizátora, vyšetrovateľ navrhuje obžalovať aj pomocníka Petra S., z trestného činu legalizácie príjmu z trestnej činnosti a úverového podvodu. Trojlístok uzatvára Oľga Z., ktorú vyšetrovateľ taktiež navrhuje obžalovať z trestného činu úverového podvodu. Stíhaná je spolu s Petrom S. na slobode. Milošovi K. v prípade dokázania viny hrozí trest odňatia slobody na 10 až 15 rokov, Petrovi S. sedem až 12 a Oľge Z. tri až 10 rokov za mrežami.

V prvom prípade podľa policajných zistení 43-ročný Miloš K. pod hrozbou násilia prinútil podnikateľa z Bratislavy prepísať vozidlo značky AUDI A4 na 29-ročného Petra S. Podnikateľovi sa Miloš K. niekoľko krát vyhrážal, násilím mu vzal kľúče a doklady od vozidla. Potom v sprievode osôb, ktoré ho ohrozovali, prinútil podnikateľa auto prepísať na Petra S. na dopravnom inšpektoráte. Podnikateľovi spôsobili svojím konaním škodu 28.218 eur.

V druhom prípade podľa policajných zistení Miloš K. s cieľom od iného vylákať úver zosnoval a riadil činnosť smerujúcu k uzatvoreniu úverovej zmluvy a získaniu peňažných prostriedkov. Zabezpečil Oľgu Z. ako údajnú žiadateľku o úver spoločne s fiktívnymi podkladmi potrebnými na uzatvorenie zmluvy o úvere od lízingovej spoločnosti. Peter S. fingoval predaj vozidla AUDI A4, ktoré získali násilím od podnikateľa z Bratislavy. Oľga Z. uzatvorila zmluvu so súkromnou spoločnosťou. Predmetom bolo financovanie fiktívnej kúpy osobného motorového vozidla značky AUDI A4 od predávajúceho Petra S., ktoré však nemala nikdy prevziať. Na základe zmluvy veriteľ poskytol Oľge Z. účelový úver vo výške 18.300 eur s dobou splatnosti 60 mesiacov s predpísanými mesačnými splátkami vo výške 587,86 eur, pričom pred samotným podpisom úverovej zmluvy Peter S. a Oľga Z. pri predkladaní potrebných dokladov vedeli o ich fiktívnosti. Veriteľ poukázal žiadateľovi úverové prostriedky vo výške 18.300 eur, ktoré v ten istý deň prevzal Miloš K. Osoby konali s vedomím, že okrem jednej splátky, ktorej úhradu zariadil Miloš K. žiadne ďalšie splátky uhrádzané nebudú. Lízingovej spoločnosti spôsobili škodu vo výške 18 300 eur.

 

Dôležité odkazy

Dôležité oznamy

Staň sa kadetom - prečítaj si, ako na to

  • e-SLUŽBY MV SR
    Pri evidencii vozidiel môžete využívať aj elektronické služby