Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 30. november 2023, štvrtok
 

Výsledky kontroly prepravy živých zvierat a potravín

21. 09. 2012

znak PZ SR

Výsledky včerajšej kontroly na prepravu živých zvierat a potravín

V priebehu včerajšieho dňa (20.9.2012) vykonali policajti spolu s pracovníkmi Štátnej veterinárnej a potravinovej správy SR na celom území Slovenska kontrolu vozidiel v cestnej premávke, zameranú na prepravu zvierat a potravín. Cieľom takýchto kontrol je ochrana zdravia občanov pred nebezpečnými potravinami.

Do spoločnej kontroly boli zapojení nielen policajti, ale aj pracovníci colných úradov a štátnej veterinárnej a potravinovej správy. Na úseku prepravy živých zvierat a potravín odhalili 20 priestupkov, inšpektori práce šesť priestupkov a policajti pri kontrole viac ako 300 vozidiel zistili 56 priestupkov.

Policajti vybavili napomenutím jedného priestupcu, udelili 53 pokút v blokovom konaní, zadržali deväť vodičských preukazov a dva priestupky postúpili na vybavenie v správnom konaní. Najviac priestupkov zistili policajti v súvislosti s prekročením najvyššej povolenej rýchlosti a s technickým stavom vozidla, po 12 prípadov. Vodiči sa aj včera odvážili jazdiť pod vplyvom alkoholu, policajti odhalili tri prípady. Jazdou bez pásov riskovali traja vodiči a jeden počas jazdy telefonoval. Vodiči sa dopustili aj porušenia povinností na úseku organizácie pracovného času, v dvoch prípadoch.

Úlohou polície je chrániť život a zdravie občanov, aj výsledky včerajšej akcie svedčia o potrebe zvýšeného dohľadu a kontroly dodržiavania predpisov v cestnej premávke.