Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 4. august 2020, utorok
 

Výsledky poslednej dopravno-bezpečnostnej akcie Tispol v tomto roku

22. 12. 2010

Počas dopravno-bezpečnostnej akcie sa polícia zamerala na všetky priestupky proti bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky. Na dodržiavanie ustanovených alebo obmedzených rýchlostí jazdy, požívanie alkoholu a iných návykových látok vodičmi. Dopravní policajti tiež kontrolovali technický stav vozidiel a motocyklov.

Medzinárodná stavovská organizácia TISPOL, združujúca služby dopravnej polície európskych krajín, minulý týždeň (13. až 19. decembra tohto roka) vyhlásila na európskych cestách spoločnú dopravno-bezpečnostnú akciu. Cieľom akcie je pozitívne ovplyvniť bezpečnosť a plynulosť cestnej premávky, a tak znížiť nehodovosť a úmrtnosť na cestách.

Počas celoeurópskej dopravno-bezpečnostnej akcie dopravná polícia riešila približne 4018 priestupkov. 1539 vodičov prekročilo rýchlosť a z nich takmer všetci zaplatili pokutu na mieste v blokovom konaní. 160 účastníkov cestnej premávky polícia riešila za priestupok požitia alkoholu. Z nich 114 boli vodiči motorových vozidiel. Nielen vodiči porušovali predpisy, ale aj chodci. Až 120 chodcov spáchalo rôzne priestupky, z toho 58 bolo vyriešených napomenutím. Policajti ich upozornili na to, ako sa majú správať v cestnej premávke, dbať na pravidlo vidieť a byť videní. Reflexné prvky sú neodmysliteľnou súčasťou najmä v tomto ročnom období.

Polícia počas dopravno-bezpečnostnej akcie zadržala 327 vodičských preukazov. Napríklad v 56 prípadoch za zistenie alkoholu alebo inej návykovej látky pri kontrole. Najčastejšie pre neuhradenie blokovej pokuty na mieste. Polícia zadržala 109 osvedčení o evidencii a 32 tabuliek s evidenčným číslom, aj v súvislosti zo zlým stavom vozidla.

Do dopravno-bezpečnostnej akcie bolo zaradených viac ako 1.900 policajtov všetkých krajských riaditeľstiev Policajného zboru. Použili skoro 1.700 technických prostriedkov - meračov rýchlosti, meračov alkoholu a videokamier.

Počas predvianočného, vianočného a povianočného obdobia polícia posilní dopravné a poriadkové hliadky na celom Slovensku. Policajnú akciu zameranú na bezpečnosť a plynulosť cestnej premávky, ako aj zvýšený dohľad verejného poriadku, vyhlásil od stredy 22. decembra do 27. decembra tohto roka viceprezident Policajného zboru plk. JUDr. Ľubomír Ábel.

 

Dôležité odkazy

Dôležité oznamy

Staň sa kadetom - prečítaj si, ako na to

  • e-SLUŽBY MV SR
    Pri evidencii vozidiel môžete využívať aj elektronické služby