Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 23. apríl 2024, utorok
 

Výsledky poslednej dopravno-bezpečnostnej akcie Tispol v tomto roku

22. 12. 2010

dopravna policia

Počas dopravno-bezpečnostnej akcie sa polícia zamerala na všetky priestupky proti bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky. Na dodržiavanie ustanovených alebo obmedzených rýchlostí jazdy, požívanie alkoholu a iných návykových látok vodičmi. Dopravní policajti tiež kontrolovali technický stav vozidiel a motocyklov.

Medzinárodná stavovská organizácia TISPOL, združujúca služby dopravnej polície európskych krajín, minulý týždeň (13. až 19. decembra tohto roka) vyhlásila na európskych cestách spoločnú dopravno-bezpečnostnú akciu. Cieľom akcie je pozitívne ovplyvniť bezpečnosť a plynulosť cestnej premávky, a tak znížiť nehodovosť a úmrtnosť na cestách.

Počas celoeurópskej dopravno-bezpečnostnej akcie dopravná polícia riešila približne 4018 priestupkov. 1539 vodičov prekročilo rýchlosť a z nich takmer všetci zaplatili pokutu na mieste v blokovom konaní. 160 účastníkov cestnej premávky polícia riešila za priestupok požitia alkoholu. Z nich 114 boli vodiči motorových vozidiel. Nielen vodiči porušovali predpisy, ale aj chodci. Až 120 chodcov spáchalo rôzne priestupky, z toho 58 bolo vyriešených napomenutím. Policajti ich upozornili na to, ako sa majú správať v cestnej premávke, dbať na pravidlo vidieť a byť videní. Reflexné prvky sú neodmysliteľnou súčasťou najmä v tomto ročnom období.

Polícia počas dopravno-bezpečnostnej akcie zadržala 327 vodičských preukazov. Napríklad v 56 prípadoch za zistenie alkoholu alebo inej návykovej látky pri kontrole. Najčastejšie pre neuhradenie blokovej pokuty na mieste. Polícia zadržala 109 osvedčení o evidencii a 32 tabuliek s evidenčným číslom, aj v súvislosti zo zlým stavom vozidla.

Do dopravno-bezpečnostnej akcie bolo zaradených viac ako 1.900 policajtov všetkých krajských riaditeľstiev Policajného zboru. Použili skoro 1.700 technických prostriedkov - meračov rýchlosti, meračov alkoholu a videokamier.

Počas predvianočného, vianočného a povianočného obdobia polícia posilní dopravné a poriadkové hliadky na celom Slovensku. Policajnú akciu zameranú na bezpečnosť a plynulosť cestnej premávky, ako aj zvýšený dohľad verejného poriadku, vyhlásil od stredy 22. decembra do 27. decembra tohto roka viceprezident Policajného zboru plk. JUDr. Ľubomír Ábel.