Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 20. jún 2024, štvrtok
 

Výzva k verejnému pripomienkovaniu štúdie uskutočniteľnosti „Zvýšenie kapacity vládneho cloudu v Datacentre Kopčianska"

13. 05. 2019

cloud-ilustr-maj2019

Ministerstvo vnútra sprístupňuje na verejné pripomienkovanie štúdiu uskutočniteľnosti „Zvýšenie kapacity vládneho cloudu v Datacentre Kopčianska", ktorý rozširuje existujúcu infraštruktúru vládneho cloudu a tak napĺňa cieľ znižovania nákladov na verejnú správu.

 

Zámerom je, aby sa k tomuto strategickému dokumentu mohli vyjadriť všetky stavovské organizácie i ostatné subjekty, ktoré sa venujú informatizácii a digitalizácii systémov verejnej správy.

Predkladaná štúdia Ministerstva vnútra v rámci OP Integrovaná infraštruktúra popisuje potrebu rozšírenia existujúcej infraštruktúry vládneho cloudu, ktorá na základe prevádzkových záznamov a analýzy trendov využívania výpočtových zdrojov bude v blízkej dobe vyčerpaná. To sa týka diskovej kapacity, zálohovania, komunikačných sietí LAN a SAN a bezpečnostných komponentov, na ktorých sa vytvárajú služby IaaS.

Verejné pripomienkovanie štúdie sa uskutoční
v stredu 22. mája 2019 o 11:00  v priestoroch MV SR. 

Pripomienky k štúdii uskutočniteľnosti zasielajte do 20.mája 2019 prostredníctvom nižšie sprístupneného formulára na adresu TA.13G4@KGHA@.

  • Hlavný dokument: SU-MD-su_344, Príloha č. 1: SU-su_344
  • CBA: IaaS3-3y-CBA_new_13052019

Kompletný materiál k štúdii uskutočniteľnosti „Zvýšenie kapacity vládneho cloudu v Datacentre Kopčianska"  je dostupný na Meta IS.