Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 1. december 2023, piatok
 

Zadržaní cudzinci a pašované cigarety

19. 07. 2012

cigarety ubla

Dňa 18. júla 2012 v čase o 04.21 hod. pricestovali na hraničný priechod Čierna nad Tisou – Čop medzinárodným osobným vlakom z územia Ukrajiny do SR

2 štátni príslušníci Konžskej republiky.

Ku hraničnej kontrole, ktorú vykonávali policajti Oddelenia hraničnej kontroly Policajného zboru (OHK PZ) Čierna nad Tisou, predložili cudzinci vo veku 25 a 30 rokov cestovné doklady bez platných víz a falošné povolenia na pobyt vo Francúzsku . Takýmto spôsobom sa pokúsili o neoprávnené prekročenie štátnej hranice z Ukrajiny do SR. Cudzinci uviedli, že svoju domovskú krajinu opustili za účelom štúdia na vysokej škole na Ukrajine. Cudzinci prejavili záujem o udelenie azylu na území SR. Vzhľadom ku uvedenej skutočnosti boli prevezení do Záchytného tábora v Humennom za účelom ďalšieho azylového konania.

Dňa 18. júla 2012 v čase o 22.30 hod. kontrolovali policajti Oddelenia hraničnej kontroly Policajného zboru (OHK PZ) Ulič v obci Uličské Krivé, okres Snina,

2 štátnych príslušníkov Moldavska bez cestovných dokladov.

Bolo zistené, že cudzinci prekročili štátnu hranicu z Ukrajiny do SR neoprávnene mimo hraničný priechod a na území SR sa zdržiavajú neoprávnene. Obaja sa podrobili lekárskemu vyšetreniu na určenie veku, keďže uvádzali, že nie sú plnoletí. Odborným lekárskym vyšetrením bol ich vek určený na 18 a viac rokov. Do ďalšieho rozhodnutia sú cudzinci umiestnení v miestnosti pre dočasne umiestnených cudzincov na OHK PZ Ulič.

Dňa 17. júla 2012 v čase o 22.45 hod. policajti Oddelenia hraničnej kontroly Policajného zboru (OHK PZ) Ubľa našli v lesnom poraste asi 10 m od štátnej cesty v katastrálnom území obce Ubľa, okres Snina, v blízkosti štátnej hranice s Ukrajinou, 3 balíky, v ktorých sa spolu nachádzalo 450 kartónov cigariet zn. JIN LING opatrených ochrannou známkou „Duty Free Only“. Prípad v zmysle vecnej a miestnej príslušnosti prevzal vyšetrovateľ Kriminálneho úradu Finančnej správy, Oddelenie vyšetrovania Košice. Colná hodnota bola pracovníkmi Colného úradu Michalovce vyčíslená na 2.700,- EUR, pričom colný dlh činí 11.964,24 EUR.