Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 19. jún 2024, streda
 

Zadržaní cudzinci na Východe Slovenska

21. 07. 2011

policia hliadka les

20.07.2011 v čase o 08.10 hod. zadržali policajti v pôsobnosti Riaditeľstva hraničnej polície na slovensko-ukrajinskej štátnej hranici 7 cudzincov.

20.07.2011 v čase o 21.36 hod. bolo na kamerovom reťazci zaznamenané nedovolené prekročenie štátnej hranice z Ukrajiny do SR jednou osobou. Počas pátracej akcie v čase o 22.25 hod. zadržala hliadka Oddelenia hraničnej kontroly Policajného zboru (OHK PZ) Vyšné Nemecké v katastrálnom území obce Záhor, okres Sobrance, cca 400 m od štátnej hranice, 1 štátneho príslušníka Ukrajiny. Za účelom rozboru prípadu nedovoleného prekročenia štátnej hranice sa v priebehu dňa uskutoční stretnutie s pracovníkmi Štátnej pohraničnej služby Ukrajiny. Cudzinec je do ďalšieho rozhodnutia umiestnený v miestnosti pre dočasne umiestnených cudzincov na OHK PZ Vyšné Nemecké.

20.07.2011 v čase o 22.30 hod. zadržali policajti Oddelenia hraničnej kontroly Policajného zboru (OHK PZ) Zboj na autobusovej zastávke v obci Nová Sedlica, okres Snina, 6 štátnych príslušníkov Vietnamu. Osoby sú do ďalšieho rozhodnutia umiestnené na OHK PZ Zboj. V priebehu dňa sa uskutoční stretnutie s pracovníkmi Štátnej pohraničnej služby Ukrajiny za účelom rozboru uvedeného prípadu nedovoleného prekročenia štátnej hranice z Ukrajiny do SR.

 

19.07.2011 v čase o 00.30 hod. zadržali policajti Oddelenia hraničnej kontroly Policajného zboru (OHK PZ) Ulič v katastri obce Ulič, okres Snina, štátneho príslušníka Ukrajiny. Cudzinec prekročil štátnu hranicu z Ukrajiny neoprávnene mimo hraničný priechod. Jeho zdravotný stav bol dobrý, nevyžadoval lekárske ošetrenie. V zmysle readmisnej dohody bol muž odovzdaný pracovníkom štátnej pohraničnej služby Ukrajiny.