Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 2. august 2021, pondelok
 

Zadržaní cudzinci na Východnom Slovensku

10. 10. 2011

policia hliadka les

V dňoch 7.-10. októbra 2011 zadržali policajti v pôsobnosti Riaditeľstva hraničnej polície Sobrance na slovensko-ukrajinskej štátnej hranici 12 cudzincov.

Dňa 7. októbra 2011 v čase o 22.25 hod. pricestovala na hraničný priechod Vyšné Nemecké z územia Ukrajiny štátna príslušníčka Konžskej demokratickej republiky. K hraničnej kontrole predložila cestovný pas a povolenie na pobyt v Belgicku. Vykonaním dôkladnej kontroly dokumentov bolo zistené, že povolenie na pobyt javí známky falšovania. Cudzinka vo výpovedi uviedla, že ho získala od ukrajinského priateľa. Na základe uvedených skutočností bol žene odopretý vstup na územie SR.

Dňa 8.10.2011 v čase o 09.20 hod. zadržali policajti Oddelenia hraničnej kontroly Policajného zboru (OHK PZ) Ulič v obci Ulič, okres Snina, 6 štátnych príslušníkov Afganistanu. Išlo o 36 ročného muža, 34 ročnú ženu a deti vo veku 11 rokov, 8 rokov, 4 roky a 2 mesiace. Žena sa sťažovala na bolesti v oblasti brucha, preto bola ošetrená pracovníkmi rýchlej zdravotníckej pomoci a následne hospitalizovaná v nemocnici v Snine. Spolu s ňou bola hospitalizovaná aj 2 mesačná dcéra z dôvodu kojenia matkou. Z dôvodu, že osoby prejavili záujem o udelenia azylu na území SR, boli vo večerných hodinách odovzdaní pracovníkom Záchytného tábora v Humennom. Matka s dieťaťom bola prevezená do tábora 9.10.2011 po prepustení z nemocnice.

Dňa 9.10.2011 v čase o 05.35 hod. zadržali policajti Oddelenia hraničnej kontroly Policajného zboru (OHK PZ) Ubľa pri autobusovej zastávke v obci Ladomirov, okres Snina, 4 štátnych príslušníkov Moldavska. Ich cieľovou krajinou malo byť Taliansko. Cudzinci boli v zmysle readmisnej dohody vrátení na územie Ukrajiny, pričom im bolo vydané rozhodnutie o administratívnom vyhostení s určením zákazu vstupu na územie SR na dobu 3 rokov.

Dňa 9.10.2011 v čase o 11.35 hod. zadržali policajti Oddelenia hraničnej kontroly Policajného zboru (OHK PZ) Ubľa v blízkosti štátnej hranice 1 štátneho príslušníka Ukrajiny. Muž sa rozhodol o nedovolené prekročenie štátnej hranice zo SR na Ukrajinu z dôvodu skončenia platnosti povolenia na pobyt v ČR. Cudzinec bol odovzdaný pracovníkom Štátnej pohraničnej služby Ukrajiny.

 

Dôležité odkazy

Dôležité oznamy

Staň sa kadetom - prečítaj si, ako na to

  • e-SLUŽBY MV SR
    Pri evidencii vozidiel môžete využívať aj elektronické služby