Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 28. september 2021, utorok
 

Zadržaní cudzinci na Východnom Slovensku

17. 10. 2011

znak PZ web

Dňa 15. októbra 2011 zadržali policajti v pôsobnosti Riaditeľstva hraničnej polície Sobrance na slovensko-ukrajinskej štátnej hranici 5 cudzincov.

V čase o 04.21 hod. pricestoval na hraničný priechod Čierna nad Tisou medzinárodným vlakom z územia Ukrajiny štátny príslušník Demokratickej republiky Kongo. 30-ročný muž sa pokúsil neoprávnene prekročiť štátnu hranicu. K hraničnej kontrole predložil platný cestovný pas a povolenie na pobyt v Belgicku. Vykonaním dôkladnej osobitnej kontroly bolo zistené, že povolenie na pobyt javí známky falšovania. Cudzinec prejavil záujem o udelenie azylu na území SR. Z uvedeného dôvodu bol prevezený do Záchytného tábora v Humennom.

 

V čase o 21.52 hod. bolo na kamerovom reťazci zaznamenané neoprávnené prekročenie štátnej hranice z Ukrajiny do SR. V čase o 22.10 hod. počas pátracej akcie zadržali policajti Oddelenia hraničnej kontroly Policajného zboru (OHK PZ) Veľké Slemence asi 400 m od štátnej hranice na pasienkoch za obcou Ptrukša, okres Michalovce, 4 štátnych príslušníkov Sýrie. Išlo o 39-ročnú ženu a jej deti vo veku 17, 16 a 14 rokov. Svoju krajinu opustili z dôvodu ohrozenia života.

Vzhľadom ku skutočnosti, že žena so svojimi deťmi prejavila záujem o udelenie azylu na území SR, boli dňa 17. októbra 2011 predpoludním prevezení do Záchytného tábora v Humennom.

 

Dôležité odkazy

Dôležité oznamy

Staň sa kadetom - prečítaj si, ako na to

  • e-SLUŽBY MV SR
    Pri evidencii vozidiel môžete využívať aj elektronické služby