Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 15. jún 2021, utorok
 

Zadržaní cudzinci na Východnom Slovensku

24. 08. 2011

znak PZ

V dňoch 21.-23. augusta 2011 zadržali policajti v pôsobnosti Riaditeľstva hraničnej polície Sobrance na slovensko-ukrajinskej štátnej hranici 6 cudzincov.

Dňa 21.8.2011 v čase o 22.40 hod. zadržala hliadka Oddelenia hraničnej kontroly Policajného zboru (OHK PZ) Ubľa na autobusovej zastávke v obci Ubľa, okres Snina, 1 štátneho príslušníka Moldavska. Cieľom jeho cesty bolo Nemecko. Keďže cudzinec neoprávnene prekročil štátnu hranicu z Ukrajiny do SR opakovane a v minulosti bol z územia SR administratívne vyhostený s určením zákazu vstupu na územie SR, dopustil sa prečinu marenia výkonu úradného rozhodnutia. Súdne pojednávanie v uvedenej veci sa uskutoční dňa 24.8.2011.

Dňa 22.8.2011 v čase o 03.30 hod. zadržala hliadka Oddelenia hraničnej kontroly Policajného zboru (OHK PZ) Petrovce na autobusovej zastávke v obci Vojnatina, okres Sobrance, 2 štátnych príslušníkov Moldavska. Jedna osoba bola v zmysle readmisnej dohody vrátená na územie Ukrajiny dňa 23.8.2011 v čase o 17.45 hod. Druhá osoba sa dopustila prečinu marenia výkonu úradného rozhodnutia, pretože prekročila štátnu hranicu z Ukrajiny do SR neoprávnene aj v minulosti a bola z územia SR administratívne vyhostená s určením zákazu vstupu na územie SR. Na súdnom pojednávaní bol cudzincovi uložený trest vyhostenia na 3 roky. Cudzinec bol umiestnený v Útvare policajného zaistenia pre cudzincov v Sečovciach.

Dňa 23.8.2011 v čase o 20.26 hod. bolo na kamerovom reťazci zaznamenané neoprávnené prekročenia štátnej hranice z Ukrajiny do SR 3 osobami. V čase o 21.50 hod. toho istého dňa a 01.50 hod. dnešného dňa boli hliadkami Oddelenia hraničnej kontroly Policajného zboru (OHK PZ) Veľké Slemence a Oddelenia hraničnej kontroly Policajného zboru (OHK PZ) Maťovské Vojkovce v katastrálnom území obce Ptrukša, okres Michalovce, zadržaní 3 štátni príslušníci Gruzínska. Prípad je v štádiu vyšetrovania, cudzinci sú do ďalšieho rozhodnutia umiestnení v miestnosti pre dočasne umiestnených cudzincov na OHK PZ Veľké Slemence.

 

Dôležité odkazy

Dôležité oznamy

Staň sa kadetom - prečítaj si, ako na to

  • e-SLUŽBY MV SR
    Pri evidencii vozidiel môžete využívať aj elektronické služby

 

 

© 2021 Ministerstvo vnútra SR. Web dizajn a redakčný systém SwiftSite od spoločnosti ELET systems. Vyhlásenie o prístupnosti | Vyhlásenie o cookies (PDF, 398 kB)