Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 16. jún 2024, nedeľa
 

Zamestnanec pozemkového fondu si vypýtal „motivačné“

20. 04. 2012

UBPK_logo

Vyšetrovateľ Úradu boja proti korupcii obvinil Jozefa D., regionálneho zamestnanca Slovenského pozemkového fondu z prijímania úplatku. Ten mal žiadať a prevziať úplatok za vybavenie radovej žiadosti podanej na regionálnom odbore fondu v Žilinskom kraji.

Vo februári minulého roku na regionálnom odbore Slovenského pozemkového fondu v Žilinskom kraji podal jeden zo žiadateľov žiadosť o zriadenie vecného bremena a odkúpenie parcely. Keďže vo veci už takmer rok nebolo rozhodnuté, žiadateľa zaujímal stav žiadosti. Priamo na regionálnom odbore sa osobne stretol s 57-ročným Jozefom D., pracovníkom odboru. Ten si mal podľa policajných zistení po opätovnom predložení potrebných podkladov vypýtať úplatok za prednostné vybavenie žiadosti. Výšku sumy „motivačného“, ako požiadavku na úplatok zamestnanec fondu nazval, najprv nechal na žiadateľovi, neskôr pri stretnutí ho spresnil na sumu tisíc eur. Prípad polícia monitorovala, vďaka čomu sa jej po ich ďalšom stretnutí, podarilo zamestnanca fondu po prevzatí vypýtaného „motivačného“ úplatku vo výške tisíc eur zadržať a obviniť.

57-ročný Jozef D. teraz čelí obvineniu z korupcie, za čo mu v prípade dokázania viny hrozí trest odňatia slobody na tri až osem rokov. Obvinený je stíhaný na slobode.