Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 22. apríl 2024, pondelok
 

Zločin vydierania na východe Slovenska

26. 09. 2016

NAKA_znak

Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry obvinil tri osoby zo zločinu vydierania. V prípade dokázania viny im hrozí trest odňatia slobody na štyri až 10 rokov. Stíhaní sú na slobode. 

Obvinení Jozef K. (36), Pavol Č. (36) a Martina K. (32) mali vylákať konateľa istej obchodnej spoločnosti do rodinného domu v Nižnej Šebastovej. Tu sa mu mali vyhrážať, že ak nepotvrdí na dokladoch a čestnom prehlásení neexistenciu pohľadávok spoločnosti voči obvinenému Jozefovi K., tak z domu neodíde. Kvôli vymáhanej pohľadávke sa mu mal Jozef K. vyhrážať aj tým, že pozná ľudí, ktorí bez problémov prídu k jeho rodičom, vykopnú dvere, zbijú ich a podpália dom aj auto. Zastrašovať ho mal tiež kontaktmi na prešovských policajtov, prokurátorov a sudcov s tým, že si všetko dokáže zaplatiť. Vyhrážať sa mu mal aj ďalší z obvinených, Pavol Č. Poškodenému mal povedať, že môže byť rád, že nie je na mieste Jozefa K. práve on, inak by aj s otcom skončili s polámanými rukami a nohami. 

Pod nátlakom mal poškodený nakoniec podpísať niekoľko vopred pripravených príjmových a výdavkových pokladničných dokladov v celkovej sume viac ako 25 tisíc eur a čestné prehlásenie o vyrovnaní všetkých záväzkov a pohľadávok medzi firmou a obvineným Jozefom K., ktoré mu na podpis mala predložiť obvinená Martina K. 

Policajti z Národnej kriminálnej agentúry 21. septembra tohto roku popoludní zadržali Jozefa K. a Pavla Č. Došlo tiež k vydaniu veci od Martiny K., konkrétne účtovných dokladov. Policajti vypočuli obvinených, poškodeného aj svedkov. Vyšetrovateľ podal prokurátorovi podnet na väzobné stíhanie Jozefa K. a Pavla Č., ktorých však sudca včera (25. 09. 2016) prepustil na slobodu.