Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 3. júl 2022, nedeľa
 

Zlodejov v Chorvátsku zaujímajú mobily a fotoaparáty

22. 08. 2013

znak PZ SR

Ak sa chystáte stráviť posledné dni letných prázdnin v Chorvátsku, odporúčame mať na pláži len to najnutnejšie. Cenné veci a peniaze, ktoré presahujú výdavky dennej potreby je vhodné nechať v hotelovom trezore. Pri odchode z izby treba zavrieť okná a zamknúť dvere. 

Chorvátsko je turistickou destináciou, ktorú slovenskí občania navštevujú najmä kvôli moru. Na pláž chorvátska polícia neodporúča nosiť cenné veci. Pokiaľ má návštevník so sebou fotoaparát, mobil alebo kameru, je potrebné mať túto elektroniku neustále pod dohľadom. Práve tieto veci zlodejov zaujímajú najviac. Počas prechádzky mestom a pri návšteve pamiatok kolegovia z Chorvátska radia nenosiť mobil na šnúrke zavesený na krku, ale ho mať radšej vo vrecku. Peniaze, platobnú kartu a doklady nenosiť spolu na jednom mieste. Istejšie je mať ich rozdelené na viacerých miestach v príručnej taške a oblečení, tak aby k nim nemal vreckár nepozorovaný prístup. Peniaze je bezpečné zamieňať v na to určených zmenárňach. 

Pri ceste autom parkovať vozidlo vždy na stráženom parkovisku. V zaparkovanom vozidle nelákať zlodejov vecami na viditeľnom mieste. Ak vozidlo nemá alarm, radšej parkovať na frekventovanom mieste, ktoré je večer osvetlené. 

Aby sa návštevníci Chorvátska vyhli nepríjemnostiam, alkohol odporúčame konzumovať s mierou. Práve ten je častou príčinou porušovania verejného poriadku a následných problémov na polícii.

 

Dôležité odkazy

Dôležité oznamy

Staň sa kadetom - prečítaj si, ako na to

  • e-SLUŽBY MV SR
    Pri evidencii vozidiel môžete využívať aj elektronické služby