Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 20. júl 2024, sobota
 

Zložky ministerstva vnútra dohliadali na bezpečný priebeh návštevy prvej dámy USA Jill Bidenovej na Slovensku

09. 05. 2022

jillbiden-ochrana3

V dňoch 7. - 9. mája 2022 zavítala na Slovensko prvá dáma Spojených štátov amerických Jill Bidenová. Počas jej návštevy zohrali svoju nezastupiteľnú úlohu aj bezpečnostné a záchranné zložky, ktoré sa starali o pokojný nerušený priebeh bohatého programu.

Na prísne bezpečnostné opatrenia vyčlenilo ministerstvo vnútra dostatočnú kapacitu síl a prostriedkov.

Ochranné opatrenia počas návštevy prvej dámy USA Jill Bidenovej

Svoje profesionálne nasadenie ukázalo viac ako 200 policajtov Úradu na ochranu ústavných činiteľov a diplomatických misií, cca 550 poriadkových policajtov vrátane sniperov a hraničnej a cudzineckej polície, cca 200 policajtov dopravnej polície, vyše 100 príslušníkov kriminálnej polície a 20 policajných kynológov z Krajského riaditeľstva PZ v Košiciach a v Bratislave.

Ochranné opatrenia počas návštevy prvej dámy USA Jill Bidenovej

Nasadeným zložkám bola pri vykonávaní bezpečnostných opatrení súčinná aj letka MV SR, asistenciu taktiež poskytlo 90 poslucháčov SOŠ PZ v Košiciach. Velené boli desiatky príslušníkov HaZZ a k dispozícii boli aj zamestnanci Kontrolného chemického laboratória MV SR, ktorí merali ovzdušie pred znečistením nebezpečnými látkami.

Ochranné opatrenia počas návštevy prvej dámy USA Jill Bidenovej

Zložky ministerstva vnútra boli intenzívne nasadené počas celej návštevy manželky amerického prezidenta v Slovenskej republike.