Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 31. júl 2021, sobota
 

Zo slovenského kamióna s tureckým vodičom vystúpilo 6 mužov z Afganistanu

21. 10. 2011

cudz pol

V stredu zavolal na operačné stredisko polície zamestnanec firmy v Trebaticiach, že v ich firemnom nákladnom vozidle sa nachádza šesť mužov. Na miesto boli okamžite vyslané hliadky obvodného oddelenia z Vrbového a z Piešťan, aby získané informácie preverili. Na mieste zistili, že muži nemajú pri sebe žiadne doklady totožnosti. Kontaktovali preto kolegov cudzineckej polície.

Prípad prevzala Národná jednotka boja proti nelegálnej migrácii Úradu hraničnej a cudzineckej polície prezídia Policajného zboru. Cudzinci tvrdili, že majú od 16 do 25 rokov, ale presný dátum narodenia uviesť nevedeli. Všetci pochádzajú z Afganistanu a odtiaľ začala ich cesta pred asi mesiacom a pol. Autom cestovali cez Pakistan a Irán. Turecko prekročili pešo a v Istanbule nastúpili do nákladného vozidla. Hneď potom ho dvaja muži zapečatili. Vodičom nákladného vozidla bol 48-ročný muž Tureckej štátnej príslušnosti. Cestovanie šiestich mužov skončilo na území Slovenskej republiky. Nedokázali presne povedať, cez ktoré ďalšie štáty cestovali kým vystúpili v Trebaticiach v okrese Piešťany. „Cesta okolo sveta“ každého jedného muža stála 5 tisíc eur, ktoré zaplatili ešte v Afganistane.

Všetci cudzinci prejavili vôľu požiadať na území Slovenskej republiky o azyl. Traja cudzinci vo veku 17, 16 a 17 rokov boli prevezení do Detského domova pre maloletých v Hornom Orechovom. Ďalších troch cudzincov vo veku 19, 22 a 25 rokov policajti previezli na Oddelenie azylu v Gbeloch. Polícia prípad ďalej preveruje v spolupráci so zahraničnými partnermi, keďže ide o podozrenie z medzinárodného prevádzačstva.

 

Dôležité odkazy

Dôležité oznamy

Staň sa kadetom - prečítaj si, ako na to

  • e-SLUŽBY MV SR
    Pri evidencii vozidiel môžete využívať aj elektronické služby