Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 2. august 2021, pondelok
 

Zo zdanlivo pokojného dňa policajných potápačov sa vykľula adrenalínová záchrana

22. 04. 2013

poriecne

Nedeľa. Zdalo by sa, že pokojný deň. Tak to vyzeralo včera ráno, keď kapitán a nadstrážmajster poriečneho oddelenia, každému známi ako potápači, nastúpili do služby. Do terénu vyrazili podľa plánu. Na starosti mali šesť bratislavských obvodov, senecký okres a rieku Dunaj.

Už popoludní dostali urgentné hlásenie z operačného strediska. Prvotná informácia znela, na moste sa našlo mužské oblečenie, preto je podozrenie, že niekto skočil do vody. Nestrácali čas, okamžite sa presunuli k mostu Apollo, aby preverili prvotné oznámenie. V takýchto prípadoch rozhoduje o živote každá sekunda. Policajti prehľadali každý kúsok, kde by niekto mohol byť, alebo kde ho mohla rozvírená hladina stiahnuť. Takmer po troch hodinách pátranie ukončili, nikoho však nenašli.

Ani nie po hodine dostali ďalšie hlásenie. Tentoraz mali preveriť informácie o člne, ktorý sa zvláštne pohyboval po Dunaji a hrozilo, že sa zrazí s iným. Ani teraz policajti neváhali a okamžite vyplávali s člnom na miesto hlásenia, k riečnemu kilometru 1862. Po ich príchode však po člne nebolo ani stopy. Začali prepátravať okolie po prúde rieky. Uvideli ho až o päť kilometrov ďalej, na úrovni Jaroveckého ramena. Kvôli poruche motora bol čln neovládateľný, preto nesmeli váhať ani chvíľu, museli konať. Dva člny prirazili a priviazali k sebe. Štvorčlennú posádku presunuli na svoj čln a všetkých, aj s pokazeným člnom dopravili do bezpečia prístavu. Aj takýto je deň policajných potápačov.

 

Dôležité odkazy

Dôležité oznamy

Staň sa kadetom - prečítaj si, ako na to

  • e-SLUŽBY MV SR
    Pri evidencii vozidiel môžete využívať aj elektronické služby