Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 6. február 2023, pondelok
 

Školáci spolu s dopravnou políciou opäť rozdávali vodičom na cestách jablká a citróny

15. 05. 2008

Poisťovňa Generali, a.s. a Policajný zbor Slovenskej republiky spoločne organizujú už 8. ročník dopravno-preventívnej akcie pod názvom Jablko-citrón.

Hlavným cieľom akcie je upozorniť nielen vodičov a deti, ale aj širokú verejnosť na problém nerešpektovania dopravných predpisov, predovšetkým porušovanie maximálnej povolenej a obmedzenej rýchlosti jazdy.

Mnoho vodičov vníma prekročenie rýchlosti len ako porušenie všeobecne záväzného právneho predpisu a z toho vyplývajúcu sankciu. Vysoká a neprimeraná rýchlosti je pritom jednou z najčastejších príčin nehôd, z ktorých veľká časť končí tragicky. Vinníci závažných dopravných nehôd sú síce potrestaní, ale životy obetiam, medzi ktorými sú i nevinné deti, už nikto nevráti.

Akcia prebiehala na celom Slovensku v dňoch 19. – 29. 5. 2008. Dopravná polícia kontrolovala dodržiavanie maximálnej alebo obmedzenej rýchlosti, pričom deti základných škôl hodnotili správanie vodičov za volantom. Vodičov, ktorí dodržiavali všeobecne záväzné právne predpisy, najmä stanovenú rýchlosť jazdy,  odmenili  veselým obrázkom, sladkým jablkom a samozrejme poďakovaním a úsmevom. Tých vodičov, ktorí spáchali priestupok proti bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky a prekročili  stanovenú rýchlosť jazdy „obdarili“ kyslým citrónom. Zároveň ich požiadali o ohľaduplnejšie správanie, nakoľko takouto jazdou ohrozujú nielen svoj život, ale aj životy ostatných účastníkov cestnej premávky.

Poisťovňa Generali a Prezídium PZ SR sa organizovaním dopravno-preventívnej akcie Jablko-citrón snažia pozitívne vplývať nielen na motoristov, ale prostredníctvom praktickej dopravnej výchovy aj na deti ako účastníkov cestnej premávky a budúcich vodičov.

Podrobnejšie informácie o akcii na  http://www.generali.sk/jablko-citron/.

>> výsledky akcie Jablko-citrón (XLS, 114 kB)

 

Dôležité odkazy

Dôležité oznamy

Staň sa kadetom - prečítaj si, ako na to

  • e-SLUŽBY MV SR
    Pri evidencii vozidiel môžete využívať aj elektronické služby