Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 27. február 2024, utorok
 

Stránkové pracoviská oddelení cudzineckej polície od 16. októbra opäť v štandardnom režime

13. 10. 2023

znak PZ SR

Od pondelka 16. októbra 2023 Úrad hraničnej a cudzineckej polície Prezídia Policajného zboru otvára stránkové pracoviská všetkých oddelení cudzineckej polície. Stránkové pracoviská budú  fungovať v štandardnom režime,  opätovne teda budú vybavovať všetkých cudzincov, ktorí sú objednaní prostredníctvom rezervačného systému

 

Úrad hraničnej a cudzineckej polície Prezídia Policajného zboru upozorňuje na ustanovenie § 131k ods. 1 zákona o pobyte cudzincov:  „Platnosť pobytu sa automaticky predlžuje až do uplynutia dvoch mesiacov od odvolania mimoriadnej situácie v súvislosti s hromadným prílevom cudzincov na územie Slovenskej republiky spôsobeným ozbrojeným konfliktom na území Ukrajiny". To znamená, že cudzinci, ktorí potrebujú požiadať o obnovenie pobytu, môžu tak urobiť aj po uplynutí časovej platnosti pôvodne udeleného pobytu.

Dôvodom obmedzenia prevádzky stránkových pracovísk oddelení cudzineckej polície Policajného zboru bola nutnosť plnenia úloh súvisiacich s nárastom nelegálnej migrácie na území Slovenskej republiky a  s obnovením hraničných kontrol s Maďarskom.