Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 28. február 2024, streda
 

Informačné kampane

„Nezabudni na mňa v aute“- celoslovenská preventívno – informačná kampaň s cieľom upozorniť nielen rodičov, ale aj širokú verejnosť na  skutočnosť, že nechať dieťa vo vozidle na parkovisku bez dozoru je nezodpovedné. Prebieha formou odovzdávania letáčikov poskytnutých z Prezídia Policajného zboru za stierač auta, v ktorom sa nachádzala autosedačka.

nezabudni_1    nezabudni_2    nezabudni_3    nezabudni_4 

  

„Podvodník, mňa neokradneš!“ – celoslovenská preventívna kampaň smerujúca k ochrane seniorov či osamelo žijúcich občanov pred podvodníkmi pod názvom „Som senior, ktorý sa nedá oklamať“. Podvodníci si vymýšľajú rôzne legendy, využívajú dôverčivosť a osamelosť seniorov, a tí sa stávajú často terčom pokusov o podvod alebo dokonca prichádzajú o celoživotné úspory. Preventisti distribuujú seniorom nálepky s týmto heslom a s podtitulom „PODVODNÍK, MŇA NEOKRADNEŠ!“. Polícia seniorom odporúča, aby si tieto nálepky nalepili na vnútornú stranu vchodových dverí, na bráničky rodinných domov, prípadne do spoločných priestorov na chodbe alebo priamo na miesto, kde majú umiestnenú pevnú linku alebo kde si pokladajú mobilný telefón. Seniori tak majú neustále na očiach jednoduché posolstvá od polície a v prípade, že by na nich podvodník na druhom konci linky vyvíjal značný psychický nátlak, vďaka nálepke si spomenú na rady od polície.

podvodnik_1    podvodnik_2    podvodnik_3 

 

„Auto nie je výklad“ – celokrajská preventívna akcia zameraná na veci ponechané v interiéri vozidiel zaparkovaných na parkoviskách v okolí obchodných centier. V prípade, ak v motorovom vozidle je vec, ktorá by sa mohla stať predmetom záujmu páchateľov, letáčikom „Auto nie je výklad“ umiestneným na stierač  je vodič vozidla upozornený na nebezpečenstvo vlámania do vozidla.

auto_1    auto_2     auto_3

 

Nikdy  nevieš, kto sa pozerá!“ – celoslovenská preventívno-informačná kampaň , ktorá bola verejnosti predstavená v decembri 2019 na tlačovej besede Prezídia Policajného zboru.  Je zameraná na upozornenie hlavne mladých ľudí, ale aj ostatných používateľov internetu, aby na sociálnych sieťach o sebe nezverejňovali súkromné informácie, prípadne ich neposielali cudzím osobám. V dnešnej dobe sa dá všetko zneužiť a z dobrého úmyslu sa môže stať veľký problém. Preventisti v priebehu aktivít vysvetlia hlavnú myšlienku všetkých štyroch videí a rozdajú poslucháčom samolepky s logom a sloganom kampane, ako jej pripomienku. Samolepky sú určené pre interiérové využitie. Odporúčame ich umiestniť v blízkosti počítača na viditeľnom mieste, prípadne na notebook. 

nikdy_1     nikdy_2     nikdy_3