Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 18. júl 2024, štvrtok
 

Cudzinecká polícia v Bratislave rozšírila stránkové hodiny

17. 09. 2020

cudzinecka-nove-priestory (3)

Oddelenie cudzineckej polície Policajného zboru v Bratislave na Regrútskej 4 pre enormný záujem klientov o návštevu stránkového pracoviska OCP PZ prijalo opatrenie, ktorým rozšírilo stránkové hodiny oddelenia aj na utorok a štvrtok od 8.00 do 14.00. V tieto dva dni budú vybavení len cudzinci, ktorí sa objednajú cez elektronický objednávací  systém.

 

Zároveň upozorňujeme cudzincov, ktorým v krátkej dobe končí udelený pobyt, aby nepodliehali zbytočnej panike, ak sa im dovtedy nepodarí získať voľný termín na podanie žiadosti o obnovenie pobytu.

Novela zákona o  č. 73/2020 Z. z. o pobyte cudzincov  predĺžila automaticky platnosť každého prechodného pobytu, trvalého pobytu alebo tolerovaného pobytu, ktorá by inak uplynula počas mimoriadnej situácie, núdzového stavu alebo výnimočného stavu vyhláseného v súvislosti s ochorením COVID-19,  alebo ktorého platnosť by sa skončila do jedného mesiaca od odvolania krízovej situácie. Takýto pobyt sa predlžuje až do uplynutia dvoch mesiacov od odvolania krízovej situácie.

To znamená, že si môžu rezervovať akýkoľvek najbližší termín na podanie žiadosti o obnovenie pobytu, aj keď by bol až po zdanlivom skončení platnosti pôvodného pobytu. Nemusia tak zbytočne čakať v rade pred pracoviskom cudzineckej polície od skorého rána bez konkrétneho termínu.