Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 29. február 2024, štvrtok
 

Preventívne aktivity pre seniorov

Preventívne aktivity pre seniorov

Preventívne projekty pre seniorov

Rady a odporúčania pre seniorov

 

Seniori, aj počas COVID-19 sme tu pre vás!

Podvodníci sa neštítia zneužívať momentálnu situáciu a skúšajú na senioroch praktiky: pod zámienkou predaja vysoko ochranného rúška, kvalitného dezinfekčného prípravku, vykonania rýchlych testov na prítomnosť COVID-19 v pohodlí domova či ponuky zaobstarať nákup sa snažia dostať do obydlia starších ľudí a vylákať od nich finančnú hotovosť.
Informačné letáky k téme triky podomových podvodníkov počas Covid-19 preventistky Bratislavského kraja rozdávali v blízkosti obchodov s potravinami a drogérií, železničnej stanice, autobusových zastávkach, na námestí, ale najmä v blízkosti rodinných a bytových domov, v ktorých okolí sa seniori počas pekného slnečného počasia na malý moment zdržujú.

obrazok preventivne aktivity pre seniorov (JPG, 68 kB) obrazok preventivne aktivity pre seniorov 1 (JPG, 44 kB)

 

 

Podvodník mňa neokradneš!

Policajti z Bratislavského kraja, ktorí sú služobne zaradení na úseku prevencie kriminality, pravidelne vykonávajú aktivity zamerané na bezpečnosť seniorov a to aj formou návštev. V rámci preventívnej kampane s názvom ,,Podvodník mňa neokradneš“ preventisti Bratislavského kraja oslovujú seniorov v ich kluboch či blízkosti ich domovov s cieľom upozorniť starších ľudí, aby si dávali pozor nielen na seba ale aj na svoj majetok. Každý senior obdŕžal magnetku alebo nálepku, pričom im za účelom zvýšenia opatrnosti a obozretnosti v prípade oslovenia neznámou osobou, odporúčali umiestniť ju na viditeľné miesto (napr. na chladničku alebo nalepiť na dvere/bránku).

obrazok preventivne aktivity pre seniorov 3 (JPG, 150 kB) obrazok preventivne aktivity pre seniorov 4 (JPG, 59 kB) obrazok preventivne aktivity pre seniorov 5 (JPG, 61 kB)

 

Prednášky pre seniorov

Okresné riaditeľstvá PZ v Bratislavskom kraji vykonávajú preventívne aktivity, ktorých cieľovou skupinou sú seniori. Prednášky a besedy s touto vekovou kategóriou sú zamerané na ochranu zdravia, života a majetku. Policajti i prostredníctvom listu riaditeľa KR PZ v Bratislave upozorňujú seniorov najmä na podomových podvodníkov - napríklad ako reagovať na rôzne výhodné kúpy, ktoré sú im ponúkané priamo v mieste ich bydliska. Obsahom stretnutí bývajú i informácie, ako sa chrániť pred vreckovými krádežami. List riaditeľa KR PZ, ktorý informuje o rôznych nebezpečenstvách, ktoré hrozia seniorom je distribuovaný priamo na stretnutiach, na vybrané farnosti Bratislavského kraja alebo na podujatiach, ktoré sú určené pre širokú verejnosť.