Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 23. január 2021, sobota
 

Preventívne projekty pre širokú verejnosť

Pre širokú verejnosť  |  Pre deti a mládež  |  Pre seniorov  |  Skupina prevencie

Preventívne aktivity pre širokú verejnosť

Preventívne projekty pre širokú verejnosť

Rady a odporúčania pre širokú verejnosť

 

Nezabudni na mňa v aute!


Pravidelne počas letných mesiacov prebieha na území Bratislavského kraja celoslovenská preventívno-informačná kampaň Polície SR „Nezabudni na mňa v aute!“, ktorej cieľom je upozorniť na to, že nechať dieťa vo vozidle bez dozoru je nezodpovedné a životu nebezpečné. Rovnaké riziko hrozí aj zvieraťu. Preventisti v Bratislavskom kraji v rámci tejto kampane upozorňujú prostredníctvom letákov dospelé osoby a to najmä vodičov motorových vozidiel, aby boli zodpovední a ostražití nielen voči svojim detským ratolestiam ale aj domácim miláčikom.

 01 (JPG, 67 kB)  02 (JPG, 56 kB)  03 (JPG, 49 kB)

 

Viete, čo teraz robí vaše dieťa

Komunikačná kampaň Ministerstva vnútra Slovenskej republiky je zameraná na tému: drogy, alkohol medzi mládežou a obchod s ľuďmi . Realizuje sa od roku 2012 i za participácie oddelenia komunikácie a prevencie KR PZ v Bratislave. Preventívny projekt prebieha v nákupných centrách v Bratislave, kedy je súčasťou Krimi - info - stánok. Návštevníci nákupných centier za sprievodného slova policajtov bratislavských preventistov sú informovaní o cieli a obsahu tejto kampane. Keďže preventívny projekt bol vnímaný verejnosťou pozitívne, v jeho realizácii sa pokračuje aj na regionálnej úrovni prostredníctvom preventistov jednotlivých okresných riaditeľstiev v Bratislavskom kraji.

    (JPG, 554 kB) 

KRIMI - INFO - STÁNOK

Policajti, policajtky, policajné auto, policajné darčeky, ale aj veľa informácií o činnosti bratislavskej polície - to všetko a ešte viac môžu vidieť malí i veľkí návštevníci obchodného centra na Vajnorskej ulici v Bratislave počas realizácie preventívneho projektu ,,Krimi-info-stánok“. Prostredníctvom rôznych hier a súťaží majú deti možnosť preveriť si svoje vedomosti z dopravy, či policajnej tematiky a taktiež si vyskúšať protiúderový komplet poriadkovej jednotky. Fotografie, ukážky policajnej techniky si nenechajú ujsť viacerí návštevníci. Pre širokú verejnosť majú policajti v Krimi-info-stánku pripravené aj informačné letáky a dobre mienené rady ako sa nestať obeťou trestnej činnosti. Najmä seniorom policajti i v rámci tohto projektu pripomínajú akí nebezpeční môžu byť podvodníci, ktorí pod rôznymi zámienkami od nich lákajú peniaze. Nákupný a pracovný zhon využívajú i dlhoprstí na vreckové krádeže, či krádeže vecí z motorových vozidiel. Krimi-info-stánok organizuje Krajské riaditeľstvo PZ v Bratislave v spolupráci s vybranými obchodnými centrami na územi mesta Bratislava od roku 2007 a od roku 2010 v spolupráci s obchodným centrom Eurovea v pravidelných časových intervaloch. Aj týmto spôsobom chce polícia vtiahnuť verejnosť do riešenia kriminality v meste a dostať do povedomia ľudí, že bezpečnosť je vecou nás všetkých a každý z nás môže prispieť k jej zvýšeniu. Mnohé najmä majetkové trestné činy alebo podvody by sa totiž nemuseli stať, keby ľudia dodržiavali jednoduché preventívne pravidlá. 

 

(JPG, 2 MB) (JPG, 1 MB) (JPG, 49 kB) (JPG, 37 kB) (JPG, 24 kB)

 

VIDIEŤ A BYŤ VIDENÝ, BEZPEČNE DO ŠKOLY, ABY DETI NEZOMIERALI

Každoročne vyhasnú na cestách ľudské životy, z toho značnú časť tvoria chodci a žiaľ i deti. Bratislavská polícia pravidelne v jesenných mesiacoch realizuje preventívne aktivity a projekt, ktoré sú zamerané na zvyšovanie bezpečnosti chodcov v cestnej premávke. ,,Vidieť a byť videný“ na cestnej komunikácii je nevyhnutnosťou a reflexné prvky na oblečení, na bicykli, či na kočíku môžu zachrániť život. K nehodám totiž dochádza aj práve preto, že vodič neskoro spozoruje chodca alebo cyklistu na ceste, najmä za zníženej viditeľnosti. Policajti v Bratislavskom kraji už hovorili o nevyhnutnosti používania takýchto reflexných prvkov s rôznymi cieľovými skupinami, ktoré sú najviac z hľadiska dopravnej nehodovosti ohrozené. Väčšinu reflexných prvkov policajti rozdávajú deťom a starším ľuďom ako v bratislavských, tak i v mimo bratislavských nehodových lokalitách.

   

(JPG, 33 kB) (JPG, 33 kB) (JPG, 53 kB) 113 (JPG, 3 MB)