Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 21. máj 2024, utorok
 

Elektronické služby

Nahlásenie straty alebo odcudzenia občianskeho preukazu s elektronickým čipom

Občan, ktorý je držiteľom občianskeho preukazu s elektronickým čipom a má zadaný na portáli tzv. diskrétny údaj, ktorý sa zadáva prostredníctvom elektronickej služby „Modifikácia kontaktných údajov", môže v prípade straty alebo odcudzenia jeho občianskeho preukazu túto skutočnosť nahlásiť prostredníctvom elektronickej služby. Týmto bude okamžite zabezpečená zmena stavu občianskeho preukazu a zabráni sa tým jeho prípadnému zneužitiu inou osobou.

Modifikácia kontaktných údajov

Služba umožňuje prihlásenému občanovi zmeniť kontaktné údaje (e-mailovú adresu, mobilné telefónne číslo) a diskrétny údaj zaevidovaný v informačnom systéme agendy občianskych preukazov.

Diskrétny údaj môže občan použiť pri prípadnom nahlásení straty alebo odcudzenia občianskeho preukazu prostredníctvom elektronickej služby "Nahlásenie straty alebo odcudzenia občianskeho preukazu s elektronickým čipom".

Údaj o evidovanom mobilnom telefónnom čísle a e-mailovej adrese bude využívaný pre zaslanie notifikácie v momente, kedy je možné si prevziať vyhotovený občiansky preukaz na príslušnom pracovisku dokladov Policajného zboru.