Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Verejná správa

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 23. jún 2024, nedeľa
 

Knižnica

O nás  |  Služby  |  Podujatia  |  Kontakty

<-- späť

Knižnica SBA je neverejnou špecializovanou knižnicou. Začiatky jej budovania siahajú do roku 1958, keď sa archív oddelil od Banského múzea Dionýza Štúra, s ktorým tvoril dovtedy organizačne jeden celok.

V knižnici archívu je sústredená najmä technická literatúra a odborné časopisy z oblasti baníctva, hutníctva, železiarstva, lesníctva, geológie a chémie, predovšetkým z 19. – 20. storočia.

V súčasnosti vlastní knižnica SBA približne 22 000 knižničných jednotiek a je zoradená podľa veľkosti formátu knižných titulov do štyroch skupín, samostatnú skupinu tvoria časopisy. K jednotlivým titulom je vypracovaný menný katalóg a tituly (okrem časopisov) sú evidované v elektronickej podobe. Požadovanú publikáciu si možete vyhľadať v Zozname titulov v odborných knižniciach štátnych archívov SR.

Knižnica slúži prevažne na prezenčné štúdium v archíve. Knižnica je prístupná verejnosti od pondelka do štvrtka v čase od  8:00 do 15:15 hod. Je potrebné sa vopred nahlásiť telefonicky alebo e-mailom. (pozrite Kontakty) 

 

Dôležité odkazy

[DoleziteOdkazy]

Dôležité oznamy

[DoleziteOznamy]