Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Verejná správa

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 22. február 2024, štvrtok
 

Slovensko-ukrajinská medzivládna komisia pre cezhraničnú spoluprácu sa stretla na svojom desiatom zasadnutí

06. 12. 2011

Podpis protokolu z 10. zasadnutia komisie

V dňoch 1. a 2. decembra 2011 sa v obci Barvinok v Zakarpatskej oblasti Ukrajiny uskutočnilo jubilejné, 10. zasadnutie Slovensko-ukrajinskej medzivládnej komisie pre cezhraničnú spoluprácu. Slovenskú delegáciu viedol predseda slovenskej časti komisie Maroš Žilinka, štátny tajomník Ministerstva vnútra Slovenskej republiky. Ukrajinskú delegáciu viedol Viktor Baloga, minister pre mimoriadne situácie Ukrajiny.

Medzi hlavné témy rokovania komisie patrili informácia o situácii v udeľovaní víz ukrajinským občanom a povolení na malý pohraničný styk, situácia na hraničných priechodoch na slovensko-ukrajinskej hranici, ako aj aktuálny stav plánovanej výstavby hraničného priechodu Čierna – Solomonovo. Účastníci rokovania sa zaoberali aj spoluprácou v oblasti vzdelávania a cestovného ruchu.

Štátny tajomník Ministerstva vnútra Slovenskej republiky Maroš Žilinka v súvislosti s prípravou Metodických pokynov pre spoluprácu Ministerstva Ukrajiny pre mimoriadne udalosti a Hasičského a záchranného zboru Slovenskej republiky pri mimoriadnych udalostiach a likvidácií ich následkov uviedol: „Uvítal som, že zástupcovia oboch strán začali opäť intenzívne pracovať na metodických pokynoch, ktoré významne prispejú k skvalitneniu spolupráce záchranných zložiek oboch ministerstiev. Pokyny okrem iného riešia spôsob vyrozumenia pri vzniku mimoriadnej udalosti, vysielanie a nasadzovanie skupín na poskytnutie pomoci na území druhého štátu, ako aj zabezpečenie ich súčinnosti. Spoluprácu by mal uľahčiť aj stručný dvojjazyčný slovník základných pojmov v tejto oblasti.

Na záver zasadnutia komisie bola slávnostne podpísaná Dohoda o spolupráci v rámci Medzinárodnej biosférickej rezervácie Východné Karpaty.

Protokol z 10. zasadnutia komisie nájdete tu.

 

Dôležité odkazy


Úradné hodiny podateľne Sekcie verejnej správy MV SR
Drieňová 22, 826 86 Bratislava

PODATEĽŇA

Drieňová 22, 826 86 Bratislava

Úradné hodiny

po - 8.00 h - 15.00 h

ut - 8.00 h - 15.00 h

str - 8.00 h - 17.00 h

štv - 8.00 h - 15.00 h

pia - 8.00 h - 14.00 h

 

 

 

Dôležité oznamy

  • e-služby MV SR
    Pri hlásení pobytu či evidencii vozidiel môžete využívať elektronické služby

Verejné obstarávanie na MV SR