Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Verejná správa

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 19. apríl 2024, piatok
 

Deň otvorených dverí v popradskom archíve

21. 10. 2022

Popradské pracovisko Štátneho archívu v Prešove v rámci Dňa otvorených dverí, ktorý sa konal 14. októbra 2022, sprístupnilo návštevníkov vzácne dokumenty. Na podujatie s názvom Generácie generáciám organizátori pozvali aj svojich bývalých kolegov. 

Riaditeľka Štátneho archívu v Prešove Ľubica Kováčová poďakovala pracovníčkam archívu Marte Bednárovej,  Ingrid Janigovej, Darine Javorskej, Zuzane Kollárovej,  Martine Šlampovej a emeritnej vedúcej  Božene Malovcovej za dlhoročnú prácu. Privítali aj hostí, ktorí v minulosti a aj v rokoch nedávnych prostredníctvom akvizícií odovzdali svoje vzácne archívne dokumenty do správy archívu v Poprade. Po kultúrnom programe, ktorí pripravili popradskí a kežmarskí gymnazisti Anna Kubalová, Simona Janigová, Adam Madeja a Martin Zoričák, odovzdali vzácnym hosťom ďakovné listy. 

Stretnutie v popradskom archíve

Archivári sa pochválili aj  publikačnou činnosťou a odpovedali na otázky ľuďom, ktorým nie je kultúrne dedičstvo a jeho spravovanie cudzie. V priateľskej atmosfére sa dlhšie debatovalo a archivári i hostia našli množstvo námetov, ako pokračovať v začatej spolupráci.  

Stretnutie v popradskom archíve

 

Dôležité odkazy


Úradné hodiny podateľne Sekcie verejnej správy MV SR
Drieňová 22, 826 86 Bratislava

PODATEĽŇA

Drieňová 22, 826 86 Bratislava

Úradné hodiny

po - 8.00 h - 15.00 h

ut - 8.00 h - 15.00 h

str - 8.00 h - 17.00 h

štv - 8.00 h - 15.00 h

pia - 8.00 h - 14.00 h

 

 

 

Dôležité oznamy

  • e-služby MV SR
    Pri hlásení pobytu či evidencii vozidiel môžete využívať elektronické služby

Verejné obstarávanie na MV SR