Verejná správa

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 23. november 2020, pondelok
 

Klientske centrum v Bratislave – začiatok rokovaní

Bratislava, 22. 12. 2014

Podpredseda vlády a minister vnútra Robert Kaliňák na dnešnom stretnutí s médiami ohlásil začiatok  rokovaní s majiteľmi objektu známeho farmárskeho trhu v Bratislave na križovatke ulíc Tomášikova a Rožňavská (tiež známeho ako stará Ikea).  V daných priestoroch bude po potrebných úpravách  sprevádzkované pre potreby Bratislavčanov klientske centrum štátnej správy, ktorého súčasťou budú agendy okresného úradu, dopravného inšpektorátu a oddelenia dokladov. 

Štátna správa na území hlavného mesta je decentralizovaná, ambíciou reformy ESO je zefektívniť chod štátneho aparátu a oddeliť výkon činností štátnej správy od kontaktu s občanom (systém back office a front office – klientske centrum).  Aktuálne na území SR funguje v plnej prevádzke 20 klientskych centier štátnej správy: v Nitre, Galante, Kežmarku, Senci, Snine, Starej Ľubovni, Stropkove, Svidníku, Topoľčanoch, Levoči, Humennom, Bánovciach nad Bebravou, Bytči, Púchove, Zlatých Moravciach, Trnave, Veľkom Krtíši,  Štúrove, Želiezovciach a Šahách.  Zároveň sú pre občanov v testovacom režime dostupné klientske centrá v Žarnovici, Detve, Partizánskom, Ilave, Krupine, Sabinove, Myjave, Gelnici, Novom Meste nad Váhom, Hnúšti a Spišskej Starej Vsi.

Ako na tlačovom podujatí uviedol minister vnútra Robert Kaliňák: „Vybudovať klientske centrum v Bratislave je najväčší projekt v rámci reformy ESO. Snažili sme sa nájsť cenovo výhodné riešenie spĺňajúce všetky naše požiadavky ohľadom dostupnosti, vhodnej polohy a dostatku parkovacích kapacít, ktoré prinesie komfort a rýchle služby pre občanov na jednom mieste v rámci Bratislavy.“  Zároveň sprevádzkovaním nového klientskeho centra v Bratislave sa vyrieši problém s Krajským dopravným inšpektorátom (Kopčianska 84), ktorý  po sérií prebiehajúcich optimalizačných opatrení a následnom sťahovaní do väčších priestorov bude fungovať pre potreby občanov promptnejšie a efektívnejšie.

 

Dôležité odkazy


Úradné hodiny podateľne Sekcie verejnej správy MV SR
Drieňová 22, 826 86 Bratislava

po, ut, št

8.00 h-15.00 h

str

8.00 h-17.00 h

pia

8.00 h-14.00 h

UPOZORNENIE

Pri vstupe do vnútorných a vonkajších priestorov budovy je potrebné postupovať v súlade s vyhláškou Úradu verejného zdravotníctva Slovenskej republiky, ktorou sa nariaďujú opatrenia pri ohrození verejného zdravia k režimu vstupu osôb do priestorov prevádzok a priestorov zamestnávateľa.

Dôležité oznamy

  • e-služby MV SR
    Pri hlásení pobytu či evidencii vozidiel môžete využívať elektronické služby

Verejné obstarávanie na MV SR