Prejdi na hlavný obsah Prejdi na hlavnú ponuku

Verejná správa

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 5. marec 2021, piatok
 

Komárňanskí archivári pripravili pre miestnu mládež virtuálny vedomostný kvíz o dejinách ich mesta

05. 10. 2020

komarno-archiv-ilustr

Pri príležitosti Dní európskeho kultúrneho dedičstva pripravili pracovníci komárňanského pracoviska Štátneho archívu v Nitre už 6. ročník vedomostného kvízu na tému "Kapitoly z dejín mesta Komárno". V čase pandémie bolo potrebné pristúpiť k dištančnej forme v online priestore.

Účastníkmi kvízu, ktorý sa konal 30. septembra 2020,  boli trojčlenné družstvá žiakov 9. ročníkov základných škôl a študentov 1. ročníka stredných škôl v okrese Komárno. Deti sa prihlasovali a súťažili vo vedomostiach výlučne prostredníctvom internetu.

Kvíz v tomto roku prebiehal online

Už predtým dostali študijné materiály o zaujímavých témach z dejín miest. Tematické okruhy spracovali archivári z príspevkov, ktoré odzneli na konferenciách v posledných rokoch. Mapovali dôležité aspekty života v minulosti, ako život a prácu remeselníkov a živnostníkov, zdravotnú a sociálnu starostlivosti. Rovnako fenomén vody v dejinných súvislostiach, či oblasť  spravodlivosti a trestného práva.

Komárňanské žiactvo a študentstvo si takýmto spôsobom prehĺbilo poznatky nadobudnuté na hodinách dejepisu.

Kvíz v tomto roku prebiehal online

Kvíz po organizačnej stránke  zabezpečilo  Regionálne osvetové stredisko v Komárne, v sídle ktorého prebehlo aj vyhodnotenie odpovedí na 20 otázok online kvízu. Miestni archivári aj osvetoví pracovníci konštatujú, že súťažiaci študenti a žiaci sa pripravovali svedomito. Okrem hodnotných cien si tak  do budúcnosti odniesli aj vedomosti zo života lokalít mestského typu v minulosti.

 

Dôležité odkazy


Úradné hodiny podateľne Sekcie verejnej správy MV SR
Drieňová 22, 826 86 Bratislava

V nadväznosti na vyhlásenie núdzového stavu a uznesenie vlády SR č. 1/2021 zo 6. januára 2021 k návrhu na zmenu prijatých opatrení podľa čl. 5 ods. 4 ústavného zákona č. 227/2002 Z. z. o bezpečnosti štátu v čase vojny, vojnového stavu, výnimočného stavu a núdzového stavu v znení neskorších predpisov sa úradné hodiny podateľne Ministestva vnútra Slovenskej republiky na Drieňovej 22 rušia.

Odporúčame využívať výlučne telefonickú, elektronickú a písomnú komunikáciu (poštové služby).

Dôležité oznamy

  • e-služby MV SR
    Pri hlásení pobytu či evidencii vozidiel môžete využívať elektronické služby

Verejné obstarávanie na MV SR

 

© 2021 Ministerstvo vnútra SR. Web dizajn a redakčný systém SwiftSite od spoločnosti ELET systems. Vyhlásenie o prístupnosti | Vyhlásenie o cookies (PDF, 398 kB)