Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Verejná správa

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 15. apríl 2024, pondelok
 

Maďarsko-slovenská komisia pre cezhraničnú spoluprácu odporučila navýšiť počet autobusových liniek v prihraničných oblastiach

03. 03. 2011

slovensko-madarske symboly

Členovia slovensko-maďarskej zmiešanej komisie pre cezhraničnú spoluprácu, ktorá 2. – 3. marca 2011 zasadala v maďarskom meste Szécsény, sa zhodli na potrebe navýšiť počet liniek autobusovej dopravy. V súčasnosti premáva zo Slovenska do Maďarska len päť pravidelných medzinárodných autobusových liniek - do Győru, Budapešti, Rajky, Tiszaújvárosu a Mosonmagyaróváru.


„Budovanie ďalších liniek v prihraničných oblastiach, ktoré majú spoločné historické tradície a vzájomné sociálne a hospodárske väzby, považujem za významný krok. Pomohlo by to podporiť nielen rozvoj cezhraničných vzťahov, ale aj miestne ekonomiky a tak prispieť i k znižovaniu nezamestnanosti“, povedal v tejto súvislosti štátny tajomník MV SR Maroš Žilinka.

K zlepšeniu života na oboch stranách prispieva aj výstavba tzv. ipeľských mostov. V súčasnosti sú vo výstavbe dva mosty v pôsobnosti Banskobystrického samosprávneho kraja v oblasti Rároša a Rárospuszty a v obciach Peťov a Szécsény.

Zasadnutie cezhraničnej komisie


Veľkým úspechom oboch krajín je nepochybne aj pripojenie k sieti geoparkov, ktoré získalo 28 slovenských a 63 maďarských obcí, čím vytvorili vôbec prvý cezhraničný geopark celosvetovej siete geoparkov UNESCO. Jeho úlohou je zachovanie a predstavenie územia z geologického, ekologického, archeologického, historického a kultúrneho hľadiska a rozvíjanie miestneho hospodárstva. Prevádzková oblasť geoparku má vplyv na životné podmienky takmer 150 000 ľudí. „Komisia bude apelovať na príslušné orgány na oboch stranách, aby podporili tento unikátny projekt prispievajúci k rozvoju cestovného ruchu a rozvoju regiónu,“ dodal štátny tajomník MV SR Maroš Žilinka.

 

Informácia zo zasadnutia komisie z 11. novembra 2010

 

Dôležité odkazy


Úradné hodiny podateľne Sekcie verejnej správy MV SR
Drieňová 22, 826 86 Bratislava

PODATEĽŇA

Drieňová 22, 826 86 Bratislava

Úradné hodiny

po - 8.00 h - 15.00 h

ut - 8.00 h - 15.00 h

str - 8.00 h - 17.00 h

štv - 8.00 h - 15.00 h

pia - 8.00 h - 14.00 h

 

 

 

Dôležité oznamy

  • e-služby MV SR
    Pri hlásení pobytu či evidencii vozidiel môžete využívať elektronické služby

Verejné obstarávanie na MV SR