Prejdi na hlavný obsah Prejdi na hlavnú ponuku

Verejná správa

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 5. marec 2021, piatok
 

Minister Roman Mikulec absolvoval pracovné stretnutia so zástupcami verejnej správy a polície v Prešovskom kraji

02. 10. 2020

mikulec-lubovna-kezmarok4

Minister vnútra Roman Mikulec v piatok 2. októbra 2020 absolvoval pracovnú cestu v Starej Ľubovni a Kežmarku. V Starej Ľubovni sa stretol s novozvoleným prednostom tamojšieho okresného úradu Richardom Malým, ktorému zaželal veľa úspechov v novej práci a pevnú ruku pri vedení úradu.

 

Na stretnutí okrem iných tém debatovali aj o predaji budovy skladov civilnej ochrany v Starej Ľubovni, ktorá patrí medzi prebytočný majetok v správe ministerstva vnútra, pričom záujem o ňu prejavilo mesto Stará Ľubovňa.

Stretnutia v Prešovskom kraji

Túto informáciu na osobnom stretnutí s ministrom potvrdil aj primátor Ľuboš Tomko. Mesto by chcelo budovu využiť na vzdelávanie detí a mládeže.
Primátor ministrovi ukázal aj kompletnú rekonštrukciu Komunitného centra v Starej Ľubovni.

Stretnutia v Prešovskom kraji

Tento projekt bol realizovaný z Európskeho fondu regionálneho rozvoja v rámci Operačného programu Ľudské zdroje, ktoré zastrešuje Ministerstvo vnútra SR. „Mám úprimnú radosť z toho, že som mal možnosť stretnúť sa v Starej Ľubovni s mladými, mimoriadne šikovnými ľuďmi – zástupcami mesta, ktorí majú odhodlanie a chuť meniť veci k lepšiemu. Je to skutočne krásne mesto a verím, že nové vedenie ho posunie výrazne vpred, či už ide o zamestnanosť, či možnosti, ktoré dokáže občanom ponúknuť," uviedol po stretnutiach Roman Mikulec.

V Kežmarku sa minister vnútra stretol s riaditeľom tamojšieho okresného riaditeľstva PZ Pavlom Gaborčákom. Kežmarok patrí medzi jeden z troch okresov na Slovensku, kde je najväčšia nezamestnanosť.

Stretnutia v Prešovskom kraji

„Tá so sebou automaticky prináša aj zlú sociálnu situáciu a nárast kriminality. Kežmarok má za prvý polrok 2020 po veľkých okresoch ako Prešov a Poprad najviac osôb v cele predbežného zadržania, a to 42, väčšie okresy ako Humenné alebo Vranov ich majú o polovicu menej. Ďalším problémom je nedostatočné personálne obsadenie," reagoval riaditeľ OR PZ v Kežmarku.

Som rád, že riaditeľ Okresného riaditeľstva v Kežmarku má za svoje šesťmesačné pôsobenie na tomto poste jasne stanovené priority, ktorým sa chce venovať a verím, že mu v tom budeme nápomocní," povedal minister vnútra Roman Mikulec.

 

Dôležité odkazy


Úradné hodiny podateľne Sekcie verejnej správy MV SR
Drieňová 22, 826 86 Bratislava

V nadväznosti na vyhlásenie núdzového stavu a uznesenie vlády SR č. 1/2021 zo 6. januára 2021 k návrhu na zmenu prijatých opatrení podľa čl. 5 ods. 4 ústavného zákona č. 227/2002 Z. z. o bezpečnosti štátu v čase vojny, vojnového stavu, výnimočného stavu a núdzového stavu v znení neskorších predpisov sa úradné hodiny podateľne Ministestva vnútra Slovenskej republiky na Drieňovej 22 rušia.

Odporúčame využívať výlučne telefonickú, elektronickú a písomnú komunikáciu (poštové služby).

Dôležité oznamy

  • e-služby MV SR
    Pri hlásení pobytu či evidencii vozidiel môžete využívať elektronické služby

Verejné obstarávanie na MV SR

 

© 2021 Ministerstvo vnútra SR. Web dizajn a redakčný systém SwiftSite od spoločnosti ELET systems. Vyhlásenie o prístupnosti | Vyhlásenie o cookies (PDF, 398 kB)