Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Verejná správa

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 24. jún 2024, pondelok
 

Minister Roman Mikulec absolvoval pracovné stretnutia so zástupcami verejnej správy a polície v Prešovskom kraji

02. 10. 2020

mikulec-lubovna-kezmarok4

Minister vnútra Roman Mikulec v piatok 2. októbra 2020 absolvoval pracovnú cestu v Starej Ľubovni a Kežmarku. V Starej Ľubovni sa stretol s novozvoleným prednostom tamojšieho okresného úradu Richardom Malým, ktorému zaželal veľa úspechov v novej práci a pevnú ruku pri vedení úradu.

 

Na stretnutí okrem iných tém debatovali aj o predaji budovy skladov civilnej ochrany v Starej Ľubovni, ktorá patrí medzi prebytočný majetok v správe ministerstva vnútra, pričom záujem o ňu prejavilo mesto Stará Ľubovňa.

Stretnutia v Prešovskom kraji

Túto informáciu na osobnom stretnutí s ministrom potvrdil aj primátor Ľuboš Tomko. Mesto by chcelo budovu využiť na vzdelávanie detí a mládeže.
Primátor ministrovi ukázal aj kompletnú rekonštrukciu Komunitného centra v Starej Ľubovni.

Stretnutia v Prešovskom kraji

Tento projekt bol realizovaný z Európskeho fondu regionálneho rozvoja v rámci Operačného programu Ľudské zdroje, ktoré zastrešuje Ministerstvo vnútra SR. „Mám úprimnú radosť z toho, že som mal možnosť stretnúť sa v Starej Ľubovni s mladými, mimoriadne šikovnými ľuďmi – zástupcami mesta, ktorí majú odhodlanie a chuť meniť veci k lepšiemu. Je to skutočne krásne mesto a verím, že nové vedenie ho posunie výrazne vpred, či už ide o zamestnanosť, či možnosti, ktoré dokáže občanom ponúknuť," uviedol po stretnutiach Roman Mikulec.

V Kežmarku sa minister vnútra stretol s riaditeľom tamojšieho okresného riaditeľstva PZ Pavlom Gaborčákom. Kežmarok patrí medzi jeden z troch okresov na Slovensku, kde je najväčšia nezamestnanosť.

Stretnutia v Prešovskom kraji

„Tá so sebou automaticky prináša aj zlú sociálnu situáciu a nárast kriminality. Kežmarok má za prvý polrok 2020 po veľkých okresoch ako Prešov a Poprad najviac osôb v cele predbežného zadržania, a to 42, väčšie okresy ako Humenné alebo Vranov ich majú o polovicu menej. Ďalším problémom je nedostatočné personálne obsadenie," reagoval riaditeľ OR PZ v Kežmarku.

Som rád, že riaditeľ Okresného riaditeľstva v Kežmarku má za svoje šesťmesačné pôsobenie na tomto poste jasne stanovené priority, ktorým sa chce venovať a verím, že mu v tom budeme nápomocní," povedal minister vnútra Roman Mikulec.

 

Dôležité odkazy


Úradné hodiny podateľne Sekcie verejnej správy MV SR
Drieňová 22, 826 86 Bratislava

PODATEĽŇA

Drieňová 22, 826 86 Bratislava

Úradné hodiny

po - 8.00 h - 15.00 h

ut - 8.00 h - 15.00 h

str - 8.00 h - 17.00 h

štv - 8.00 h - 15.00 h

pia - 8.00 h - 14.00 h

 

 

 

Dôležité oznamy

  • e-služby MV SR
    Pri hlásení pobytu či evidencii vozidiel môžete využívať elektronické služby

Verejné obstarávanie na MV SR