Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Verejná správa

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 22. apríl 2024, pondelok
 

Minister vnútra Roman Mikulec sa stretol s prednostami okresných úradov, diskutovali o aktuálnych témach

18. 04. 2023

porada-prednostov-ilustr

Aktuálne témy úradov miestnej štátnej správy boli hlavnou témou prvého dňa celoslovenskej porady prednostov okresných úradov v utorok 18. apríla 2023 v Častej-Papierničke, ktorú otvoril minister vnútra Roman Mikulec.

Šéf rezortu vnútra poďakoval zástupcom okresných úradov za ich náročnú a dôležitú prácu. Úvod pracovného stretnutia bol vyhradený odpovediam ministra na otázky prednostov.

Minister Roman Mikulec skonštatoval, že zvládnutím kritických situácií, ktoré so sebou priniesla celosvetová pandémia koronavírusu či vojenský útok Ruska na Ukrajinu nám zostali skúsenosti na nezaplatenie, ktoré sa postupne premietajú do interných procesov a tréningov.

Celoslovenská porada prednostov okresných úradov

„Slovenská republika sa podľa hodnotenia nezávislých zahraničných inštitúcií umiestnila v niektorých rebríčkoch na popredných priečkach krajín, pokiaľ ide o zvládnutie týchto krízových situácií. Niekedy premýšľam, aké by to bolo, keby nás týmto volebným obdobím nesprevádzali dve globálne katastrofy – najprv celosvetová pandémia koronavírusu a následne ruský útok na Ukrajinu. Prišli sme o čas a sily, ktoré sme plánovali využiť inak. Zároveň si však poviem, že sme to spoločne zvládli a s odstupom času možno povedať, že veľmi dobre. Prešli sme búrkou i ohňom, ale zostali nám skúsenosti na nezaplatenie, ktoré sa postupne premietajú do našich interných procesov a tréningov tak, aby nás akákoľvek kritická situácia nezaskočila nepripravených,“ povedal minister Roman Mikulec.

Minister Roman Mikulec s generálnym riaditeľom sekcie verejnej správy MV SR Adriánom Jenčom

Ministerstvo vnútra musí byť pripravené na ďalšie migračné vlny, preto komunikuje  s mimovládnymi organizáciami a pracuje na potrebnom materiálno-technickom vybavení.

Počas diskusie odzneli aj úvahy o reforme verejnej správy, ktorá sa nachádza v úplnom začiatku odbornej debaty a potrebuje čas a hĺbkové analýzy, kým sa predostrie na verejnú diskusiu. Z toho dôvodu to už nebude v tomto volebnom období.

Celoslovenská porada prednostov okresných úradov

„Najväčšia časť zodpovednosti je v kritických situáciách na pracoviskách miestnej štátnej správy. Konštatujem, že úlohy a výzvy plníte s nasadením a konštruktívnym prístupom. Úrady pod vaším vedením sa stali flexibilnejšími, úradníci si osvojili proklientsky profesionálny prístup a vedia si zorganizovať prácu, ďakujem za vaše nasadenie,“ uzavrel minister Roman Mikulec.

 

 

Dôležité odkazy


Úradné hodiny podateľne Sekcie verejnej správy MV SR
Drieňová 22, 826 86 Bratislava

PODATEĽŇA

Drieňová 22, 826 86 Bratislava

Úradné hodiny

po - 8.00 h - 15.00 h

ut - 8.00 h - 15.00 h

str - 8.00 h - 17.00 h

štv - 8.00 h - 15.00 h

pia - 8.00 h - 14.00 h

 

 

 

Dôležité oznamy

  • e-služby MV SR
    Pri hlásení pobytu či evidencii vozidiel môžete využívať elektronické služby

Verejné obstarávanie na MV SR