Verejná správa

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 23. október 2020, piatok
 

Ministerstvo vnútra spustilo proces výberového konania na prednostov 15-tich okresných úradov

13. 08. 2020

Vo štvrtok 13. augusta 2020 spustil rezort vnútra proces výberového konania na zvyšných 15 neobsadených postov prednostov okresných úradov. Na stránke http://www.minv.sk/?prednosta-vyber nájdu potenciálni uchádzači všetky dôležité informácie o tom, ako sa môžu do procesu výberového konania zapojiť.

 

Od uchádzačov požadujeme minimálne trojročnú skúsenosť s riadením kolektívu pracovníkov (minimálne 15 ľudí), minimálne dvojročnú skúsenosť s prácou v štátnej alebo verejnej správe a trestnú a morálnu bezúhonnosť.

Kandidáti vyplnia prostredníctvom krátkeho formulára všetky požadované informácie a následne ich odošlú cez webovú stránku rezortu. Každá prihláška musí obsahovať titul, meno a priezvisko, životopis a profesijnú víziu, ktorú chce kandidát ako prednosta v rámci svojej funkcie realizovať. Takto vyplnené prihlášky môžu záujemcovia zasielať do 30. augusta 2020.

Pri výbere prednostov kladie rezort dôraz na maximálnu mieru profesionality a transparentnosti. Z tohto dôvodu vznikla odborná komisia zložená z vedúcich pracovníkov ministerstva vnútra SR a Úradu vlády SR. Miesto v komisii rezort ponúkol aj mimovládnej organizácii Transparency International Slovensko. Hoci našu ponuku privítala a ocenila, uviedla, že sa z kapacitných dôvodov nebude môcť do procesu zapojiť.

Prihláste sa

Komisia posúdi všetky doručené žiadosti a vybraní kandidáti, ktorí splnia požadované náležitosti, budú prizvaní na samostatné vypočutia. Rezort vnútra odhaduje, že všetky vypočutia kandidátov by mohli byť uzatvorené do konca septembra 2020. Víťazní kandidáti budú následne odporučení ministrovi vnútra na vymenovanie.

 

Dôležité odkazy


Úradné hodiny podateľne Sekcie verejnej správy MV SR
Drieňová 22, 826 86 Bratislava

pondelok, utorok, štvrtok

8.00 h - 15.00 h                     

streda

8.00 h - 17.00 h

piatok

8.00 h-14.00 h

Dôležité oznamy

  • e-služby MV SR
    Pri hlásení pobytu či evidencii vozidiel môžete využívať elektronické služby

Verejné obstarávanie na MV SR