Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Verejná správa

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 22. apríl 2024, pondelok
 

Stanovisko ministerstva vnútra k dezinterpretáciám v súvislosti s reformou verejnej správy

20. 04. 2023

paragraf

Ministerstvo vnútra sa dôrazne ohraduje voči tvrdeniam, ktoré zazneli na tlačovej konferencii politickej strany Hlas-SD a odmieta zneužívanie tejto vysokoodbornej témy zástupcami predmetnej politickej strany v tak dôležitej reforme na prvoplánové získanie ich politických bodov v predvolebnem súboji.

Ako rezort vnútra pred niekoľkými dňami jasne informoval, reforma je stále v internej fáze príprav a do konca aktuálneho volebného obdobia, teda do parlamentných volieb, nie je v pláne jej realizácia ani posunutie do legislatívneho procesu.

Toto stanovisko bolo zo strany MV SR jasne komunikované všetkým členom komisie.

Ministerstvo vnútra sa tiež dôrazne ohradzuje voči tvrdeniam predmetnej politickej strany, že by reforma nebola pripravovaná komplexne. Rezort vnútra prizval všetkých, ktorí majú do tejto témy čo povedať vrátane zástupcov Únie miest Slovenska a Združenia miest a obcí Slovenska, kde bol donedávna členom aj zástupca danej politickej strany pán Michal Kaliňák, ktorý na tlačovej konferencii vystúpil.

Odborníci z rezortu vnútra chcú obdobie do volieb využiť na intenzívnu prácu a konštruktívnu diskusiu na pôde zriadenej komisie a nie prostredníctvom médií.

Ministerstvo vnútra ocení konštruktívny prístup a rokovania, keďže cieľom je vytvoriť kvalitnú reformu, ktorá si však aj vzhľadom na snahu oslovenia všetkých subjektov zo strany rezortu vnútra, vyžaduje čas na dosiahnutie spoločného výsledku a kompromisu.

 

Dôležité odkazy


Úradné hodiny podateľne Sekcie verejnej správy MV SR
Drieňová 22, 826 86 Bratislava

PODATEĽŇA

Drieňová 22, 826 86 Bratislava

Úradné hodiny

po - 8.00 h - 15.00 h

ut - 8.00 h - 15.00 h

str - 8.00 h - 17.00 h

štv - 8.00 h - 15.00 h

pia - 8.00 h - 14.00 h

 

 

 

Dôležité oznamy

  • e-služby MV SR
    Pri hlásení pobytu či evidencii vozidiel môžete využívať elektronické služby

Verejné obstarávanie na MV SR