Prejdi na hlavný obsah Prejdi na hlavnú ponuku

Verejná správa

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 27. február 2021, sobota
 

Stretnutie národných koordinátorov Európskeho týždňa miestnej demokracie v Štrasburgu

20. 04. 2009

Počas prípravného stretnutia národných koordinátorov ETMD dňa 15. apríla 2009 v Štrasburgu zdôraznili účastníci tohto podujatia význam účasti občanov na miestnej politike, najmä mladých občanov ako budúcich aktérov demokratického procesu. Globálna kríza bola vybraná za nosnú tému tohtoročného „týždňa“. Samosprávy 47 členských štátov Rady Európy boli vyzvané, aby rozvíjali aktivity, ktoré budú hľadať odpovede na globálne výzvy spôsobené krízou na miestnej úrovni. Najväčším problémom v súvislosti s realizáciou podujatí je otázka zabezpečenia dostatočných zdrojov na ich financovanie. Kongres miestnych a regionálnych samospráv poskytuje koordinátorom ETMD metodickú a komunikačnú podporu.
Obce a mestá boli zároveň vyzvané, aby ohlásili kandidatúru na pilotné mestá ETMD pre rok 2009. V roku 2008 boli vybrané 4 pilotné mestá: Brusel, Madrid, Odesa a Varna. Svoju kandidatúru v roku 2009 neformálne ohlásili: Bradashesh (Albánsko), Brusel (Belgicko), Záhreb a Kutina (Chorvátsko), Štrasburg (Francúzsko), Ierapetra (Grécko), Finlyandskiy (časť Petrohradu, Rusko), Kyjev a Boryspil (Ukrajina).
Tohtoročný ETMD sa bude konať v dňoch 12. – 18. októbra 2009. Významné podujatie na európskej úrovni sa uskutoční v rámci plenárneho zasadnutia Kongresu v Štrasburgu (13. – 15. október 2009).
Viac informácií o ETMD nájdete na stránke www.coe.int/demoweek.
 

Dôležité odkazy


Úradné hodiny podateľne Sekcie verejnej správy MV SR
Drieňová 22, 826 86 Bratislava

V nadväznosti na vyhlásenie núdzového stavu a uznesenie vlády SR č. 1/2021 zo 6. januára 2021 k návrhu na zmenu prijatých opatrení podľa čl. 5 ods. 4 ústavného zákona č. 227/2002 Z. z. o bezpečnosti štátu v čase vojny, vojnového stavu, výnimočného stavu a núdzového stavu v znení neskorších predpisov sa úradné hodiny podateľne Ministestva vnútra Slovenskej republiky na Drieňovej 22 rušia.

Odporúčame využívať výlučne telefonickú, elektronickú a písomnú komunikáciu (poštové služby).

Dôležité oznamy

  • e-služby MV SR
    Pri hlásení pobytu či evidencii vozidiel môžete využívať elektronické služby

Verejné obstarávanie na MV SR

 

© 2021 Ministerstvo vnútra SR. Web dizajn a redakčný systém SwiftSite od spoločnosti ELET systems. Vyhlásenie o prístupnosti | Vyhlásenie o cookies (PDF, 398 kB)