Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Verejná správa

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 23. apríl 2024, utorok
 

Vedenie ministerstva vnútra navštívilo nové klientske centrum Okresného úradu v Spišskej Novej Vsi

27. 02. 2023

kc-snv

Nové špičkové priestory majú k dispozícii obyvatelia spišského regiónu. Ide v poradí už o 64. klientske centrum na Slovensku z celkového počtu 65.

Pod jednou strechou nájdu občania regiónu množstvo služieb na jednom mieste. Konkrétne do  tohto klientskeho centra sme presťahovali pracoviská okresného úradu a Policajného zboru, ktoré predtým sídlili na štyroch rôznych adresách," uviedol počas návštevy v pondelok 27. februára 2023  minister vnútra SR Roman Mikulec s tým, že spokojnosť návštevníkov s prácou a prístupom zamestnancov je vysoká.

Tlačová konferencia pred klientskym centrom

Meranie spokojnosti klientov so službami spišskonovoveského klientskeho centra uskutočnilo ministerstvo v septembri minulého roka, zúčastnilo sa ho 178 respondentov. Klienti vysoko ocenili prístup zamestnancov pracovísk centra /98,9 percenta/, veľmi spokojní boli aj s interiérom a otváracími hodinami.  

V klientskom centre v Spišskej Novej Vsi

Obyvatelia okresu nájdu na jednej adrese pracoviská okresného úradu, teda kataster, živnostenské podnikanie, cestnú dopravu, úsek starostlivosti o životné prostredie, pozemkový a lesný odbor, ako aj  služby osvedčovania podpisov na listinách a samozrejme podateľňu. Súčasťou klientskeho centra sú agendy polície, a to oddelenie dokladov, zbraní  a streliva, tiež dopravný inšpektorát.

Pre návštevníkov sú zabezpečené služby supervízoravyvolávací systém. „Priemerná čakacia doba je 12 minút, pričom žiadateľa vybavia v priemere za 9 minút. Od júna 2022 bolo vybavených viac ako 47-tisíc klientov," povedal minister Roman Mikulec.

Priestory klientskeho centra sú bezbariérové a klimatizované. Na rekonštrukciu budovy sme vynaložili 1,23 milióna eur, pričom takmer polovica z toho bola financovaná z Operačného program Efektívna verejná správa. Pre riadny chod budovy bolo potrebné zrekonštruovať niekoľko podlaží – vymenili sa podlahy, opravilo sa schodisko, došlo k výmene dverí a dôkladnej rekonštrukcii sociálnych zariadení. Pristúpilo sa aj k oprave strechy, parkoviska a chodníka," povedal štátny tajomník ministerstva vnútra Tomáš Oparty.

V klientskom centre v Spišskej Novej Vsi

Súčasťou rozsiahlej prestavby bolo aj vybudovanie čakárne, ako aj hygienického zariadenia vrátane nájazdovej rampy pre imobilných klientov. Potrebná bola celková výmena elektroinštalácie a osvetlenia. Z dôvodu energetických úspor je ešte naplánovaná rekonštrukcia kotolne a zateplenie fasády budovy.

Zmodernizované priestory pracovísk Okresného úradu Spišská Nová Ves sa nachádzajú v budove na Markušovskej ceste, ktorú ministerstvo vnútra odkúpilo od Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra za 3,9 milióna eur. Táto suma bola financovaná zo zdrojov EÚ.

V klientskom centre v Spišskej Novej Vsi

Ministerstvo vnútra v súlade s Programovým vyhlásením vlády SR pokračuje v budovaní siete klientskych centier vo všetkých okresných mestách, v ktorých takéto centrum nie je zriadené.  Verejnosť môže využívať už 65 takýchto pracovísk.  Zámerom je zriadiť celkom 78 klientskych centier.

Foto: MV SR, Vladimír Benko

 

 

Dôležité odkazy


Úradné hodiny podateľne Sekcie verejnej správy MV SR
Drieňová 22, 826 86 Bratislava

PODATEĽŇA

Drieňová 22, 826 86 Bratislava

Úradné hodiny

po - 8.00 h - 15.00 h

ut - 8.00 h - 15.00 h

str - 8.00 h - 17.00 h

štv - 8.00 h - 15.00 h

pia - 8.00 h - 14.00 h

 

 

 

Dôležité oznamy

  • e-služby MV SR
    Pri hlásení pobytu či evidencii vozidiel môžete využívať elektronické služby

Verejné obstarávanie na MV SR