Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Verejná správa

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 15. apríl 2024, pondelok
 

Žiadosť o zmenu pobytu bude možné podať elektronicky

22. 03. 2011

urad

Ministerstvo vnútra ide znižovať byrokraciu a šetriť čas občanov.  Pri žiadostiach o zmenu pobytu už totiž nebudú musieť chodiť osobne na obecný úrad. Všetky žiadosti, ktoré súvisia s ich pobytom, budú môcť vybaviť elektronicky.

Operačný program Informatizácie spoločnsoti

Európska únia

Riadiaci orgán pre OPIS

Sprostredkovateľský orgán pre OPIS

Tvoríme vedomostnú spoločnosť

Európska únia

Riadiaci orgán pre OPIS

Sprostredkovateľský orgán pre OPIS

 

Rýchlejšia a pružnejšia komunikácia s ohlasovňami pobytu bude možná vďaka projektu Elektronické služby centrálnej ohlasovne, ktorý v rámci Operačného programu Informatizácia spoločnosti /OPIS/ financovaného z Európskeho fondu regionálneho rozvoja /EFRR/ pripravilo ministerstvo vnútra. Občania budú môcť požiadať o potvrdenie o pobyte prostredníctvom internetu a toto potvrdenie im bude doručené poštou. V prípade, že občan bude chcieť povoliť pobyt vo svojej nehnuteľnosti, rovnako tak bude môcť urobiť elektronicky. Dnes môže občan povoliť pobyt vo svojej nehnuteľnosti inej osobe len osobne návštevou obecného úradu.

Ministerstvo vnútra 22. marca 2011 podpísalo zmluvu o dielo s dodávateľom projektu za 8,8 miliónov EUR. Pričom až 6,6 miliónov EUR je hradených z rozpočtu Európskej únie.

Dodávateľom projektu je firma Gratex International, ktorá vyhrala verejnú súťaž v roku 2010. Ministerstvo vnútra vybralo uchádzača, ktorý ponúkol najnižšiu cenu. Dodávateľ projektu začne s jeho realizáciou v marci. Realizácia projektu je naplánovaná na 2 roky. Elektronické služby centrálnej ohlasovne tak budú občanom prístupné v roku marci 2013. Projekt elektronické služby centrálnej ohlasovne je jedným z projektov Operačného programu informatizácia spoločnosti, ktoré realizuje ministerstvo vnútra.

 

 
 

Dôležité odkazy


Úradné hodiny podateľne Sekcie verejnej správy MV SR
Drieňová 22, 826 86 Bratislava

PODATEĽŇA

Drieňová 22, 826 86 Bratislava

Úradné hodiny

po - 8.00 h - 15.00 h

ut - 8.00 h - 15.00 h

str - 8.00 h - 17.00 h

štv - 8.00 h - 15.00 h

pia - 8.00 h - 14.00 h

 

 

 

Dôležité oznamy

  • e-služby MV SR
    Pri hlásení pobytu či evidencii vozidiel môžete využívať elektronické služby

Verejné obstarávanie na MV SR