Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Verejná správa

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 24. júl 2024, streda
 

Minister vnútra predstavil v Bruseli vládny program ESO

21. 09. 2012

eso-kalinak-sefcovic

Z odporúčaní Rady EÚ prijímaných v rámci európskeho semestra vyplýva pre Slovensko aj potreba zlepšiť kvalitu verejnej správy. Inštitucionálna reforma štátnej správy je zároveň jednou z priorít Národného programu reforiem Slovenskej republiky na rok 2012, ktorý odráža ciele stratégie Európa 2020 a zohľadňuje priority Ročného prieskumu rastu.

V dňoch 19. - 20. septembra 2012 preto podpredseda vlády a minister vnútra Slovenskej republiky Robert Kaliňák uskutočnil pracovné stretnutia v Bruseli, kde predstavil vládou schválený návrh najdôležitejšej reformy verejnej správy od vzniku samostatnej Slovenskej republiky, známej ako ESO. Na pôde Európskej komisie sa taktiež stretol s jej generálnou tajomníčkou Catherine Day, podpredsedom Európskej komisie Marošom Šefčovičom a komisárom pre regionálny rozvoj Johannesom Hahnom.

Minister Robert Kaliňák s komisárom pre regionálny rozvoj Johannesom Hahnom

 Zámerom vládneho programu ESO - efektívna, spoľahlivá a otvorená štátna správa je zjednodušiť kontakt občana so štátnou správou a zároveň zvýšiť transparentnosť a efektívnosť vynakladania verejných prostriedkov na štátnu správu.