Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Verejná správa

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 25. jún 2024, utorok
 

Ďalšie nové klientske centrum otvoríme v septembri v Žiline

28. 02. 2017

zilina_12

Rýchlosť vybavovania žiadostí Žilinčanov i obyvateľov celého regiónu na úradoch štátnej správy by sa mala od septembra rapídne zrýchliť. Prispeje k tomu tvorenie nového klientskeho centra štátnej správy, ktoré bude najmodernejším na Slovensku. Projekt centra predstavil 27. februára 2017 v Žiline minister vnútra Robert Kaliňák.

"Po zvážení piatich relevantných ponúk sme vybrali priestor klientskeho centra v budove Europalace. Nakupujeme tu viac ako 13-tisíc metrov štvorcových za cenu zhruba 6,98 milióna eur, teda za priemernú cenu 530 eur za meter štvorcový, čo považujeme za veľmi výhodnú ponuku. Je to moderná, dobre dostupná budova," priblížil minister Kaliňák s tým, že budova nepotrebuje žiadne rekonštrukcie.

Prednosta OÚ Žilina Michal Lavrík s ministrom Robertom Kaliňákom pri predstavovaní zámerov na vytvorenie klientskeho centra

Okresný úrad by sa mal do nových priestorov presťahovať počas prázdnin, od 1. septembra chce ministerstvo vnútra spustiť ostrú prevádzku. Ako dodal Robert Kaliňák, príklad si brali z klientskeho centra v Bratislave, kde v roku 2016 vybavili 524 000 klientov, čo je v porovnaní s predchádzajúcim rokom takmer dvojnásobok. "Bude to efektívnejšie, kvalitnejšie, výrazne sa skrátia čakacie doby. Pre klientov bude k dispozícii 150 parkovacích miest na parkovanie, priestory budú klimatizované, bude tam detský kútik," doplnil minister.

Do tejto budovy sa cez prázdniny presťahuje štátna správa v Žiline

Podľa prednostu Okresného úradu v Žiline Michala Lavríka súčasťou nového klientskeho centra bude okrem odboru krízového riadenia všetkých 11 odborov okresného úradu, časť priestorov bude slúžiť Okresnému riaditeľstvu Policajného zboru v Žiline. Okresný úrad sa presťahuje do nových priestorov z piatich doterajších, štyri z nich boli vo vlastníctve štátu, jeden si okresný úrad prenajímal.
Do terajšej budovy Okresného úradu v Žiline presťahujú cudzineckú políciu, ktorá podľa  Roberta Kaliňáka potrebuje nevyhnutne lepšie priestory ako doteraz.