Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Verejná správa

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 13. júl 2024, sobota
 

Najvýznamnejšie dokumenty a zaujímavosti v archíve

O nás  |  Služby  |  Podujatia  |  Kontakty

Najstarším dokumentom je donačná listina uhorského kráľa Karola Róberta z roku 1319, ktorou daroval dedinu Kobyly šľachticom z Perína.

Najstarším dokumentom je donačná listina uhorského kráľa Karola Róberta z roku 1319, ktorou daroval dedinu Kobyly šľachticom z Perína.

Najvýznamnejším dokumentom je privilegiálna listina  uhorského kráľa Ľudovíta I. z roku 1376, ktorou povyšuje Bardejov na slobodné kráľovské mestos niektorými právami Budína a Košíc.

Najvýznamnejším dokumentom je privilegiálna listina  uhorského kráľa Ľudovíta I. z roku 1376, ktorou povyšuje Bardejov na slobodné kráľovské mesto s niektorými právami Budína a Košíc.

Najkrajším dokumentom je erbová listina uhorského kráľa Ladislava V. z roku 1453, ktorou udelil mestu Bardejov právo používať erb a pečatiť červeným voskom.

Najkrajším dokumentom je erbová listina uhorského kráľa Ladislava V. z roku 1453, ktorou udelil mestu Bardejov právo používať erb a pečatiť červeným voskom.

Najstaršia slovenská ľúbostná báseň (fragment) z roku 1457, ktorú zaznamenal bardejovský notár Leonard z Uničova na ceste po Novohrade.

Najstaršia slovenská ľúbostná báseň (fragment) z roku 1457, ktorú zaznamenal bardejovský notár Leonard z Uničova na ceste po Novohrade.

 

Dôležité odkazy

[DoleziteOdkazy]

Dôležité oznamy

[DoleziteOznamy]