Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Verejná správa

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 21. apríl 2024, nedeľa
 

Objednávanie dokumentov

O nás  |  Služby  |  Podujatia  |  Kontakty

Na predloženie archívnych dokumentov na štúdium je okrem bádateľského listu potrebné vyplniť aj Žiadanku o predloženie archívnych dokumentov (DOC, 46 kB), ktorá obsahuje názov fondu, inventárne číslo, číslo ukladacej jednotky, príp. signatúru. Údaje potrebné k vyžiadaniu archívnych dokumentov získa bádateľ z archívnych pomôcok (sprievodcovia po archívnych fondoch, inventáre, katalógy, registre). Bádateľ môže požiadať pracovníka bádateľne o konzultáciu pri vyhľadaní a spresnení údajov o archívnych dokumentoch k téme štúdia.

Archívny materiál sa na štúdium nepredkladá na počkanie, o predloženie archívnych dokumentov je potrebné požiadať minimálne deň vopred. Vyžiadané archívne dokumenty v deň návštevy archív poskytne na štúdium, iba ak mu to umožňujú prevádzkové podmienky archívu. Bádateľ môže o predloženie archívnych dokumentov na štúdium požiadať osobne v bádateľni archívu, alebo ak sú žiadateľovi známe signatúry archívnych dokumentov, tak aj telefonicky, elektronickou poštou alebo prostredníctvom elektronických služieb Ministerstva vnútra SR. Termín predloženia archívnych dokumentov na štúdium je záväzný až po jeho potvrdení archívom.

Archív bádateľovi denne priebežne poskytne na štúdium najviac päť úložných jednotiek archívnych dokumentov (škatúľ, kníh, fasciklov, kotúčov mikrofilmu) alebo päť jednotlivín (listiny, mapy, plány, audiovizuálne archívne dokumenty) alebo päť inventárnych jednotiek v rozsahu maximálne päť škatúľ.

 

Dôležité odkazy

[DoleziteOdkazy]

Dôležité oznamy

[DoleziteOznamy]