Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Verejná správa

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 29. máj 2024, streda
 

Objednávanie dokumentov

O nás  |  Služby  |  Podujatia  |  Kontakty

Objednávanie dokumentov

     Archívny materiál sa na štúdium nepredkladá na počkanie, o predloženie archívnych dokumentov je potrebné požiadať aspoň dva dni vopred. Vyžiadané archívne dokumenty v deň návštevy archív poskytne na štúdium, iba ak mu to umožňujú prevádzkové podmienky archívu. Bádateľ môže o predloženie archívnych dokumentov na štúdium požiadať osobne v bádateľni archívu alebo ak sú žiadateľovi známe signatúry archívnych dokumentov, tak aj telefonicky, elektronickou poštou alebo prostredníctvom elektronických služieb
Ministerstva vnútra SR. Na predloženie archívnych dokumentov na štúdium je potrebné vyplniť žiadanku, ktorá obsahuje názov fondu, signatúru, číslo ukladacej jednotky, príp. inventárne číslo. Údaje potrebné k vyžiadaniu archívnych dokumentov získa bádateľ z archívnych pomôcok (sprievodcovia po archívnych fondoch, inventáre, katalógy, registre).
Termín predloženia archívnych dokumentov na štúdium je záväzný až po jeho potvrdení archívom. Bádateľ môže požiadať pracovníka bádateľne o konzultáciu pri vyhľadaní a spresnení údajov o archívnych dokumentoch k téme štúdia.

     Archív bádateľovi denne priebežne poskytne na štúdium najviac päť úložných jednotiek archívnych dokumentov (škatúľ, kníh, fasciklov, kotúčov mikrofilmu) alebo desať jednotlivín (listiny, mapy, plány, audiovizuálne archívne dokumenty) alebo päť inventárnych jednotiek v rozsahu maximálne päť škatúľ.

 

Dôležité odkazy

[DoleziteOdkazy]

Dôležité oznamy

[DoleziteOznamy]