Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Verejná správa

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 5. október 2022, streda
 

Vyradenie registratúrnych záznamov

O nás  |  Služby  |  Podujatia  |  Kontakty

   Vyraďovanie registratúrnych záznamov prebieha v súlade s registratúrnym poriadkom a registratúrnym plánom pôvodcu registratúry.   

   Pre vyradenie registratúrnych záznamov je potrebné zaslať Návrh na vyradenie registratúrnych záznamov (DOCX, 26 kB), ktorého vzor nájdete aj ako prílohu č. 8 v registratúrnom poriadku. K návrhu je potrebné dodať:

   Návrh na vyradenie registratúrnych záznamov obsahujúcich utajované skutočnosti aj s prílohami sa na posúdenie predkladá odboru archívov a registratúr Ministerstva vnútra Slovenskej republiky.

   Pôvodcovia registratúry I. kategórie sú povinní zasielať návrh na vyradenie registratúrnych záznamov prostredníctvom Elektronického archívu Slovenska, kde je potrebné vytvoriť si prístup do personalizovaného prostredia archívu.

Link na vytvorenie personalizovaného prostredia právnickej osoby  

   Postup na vytvorenie personalizovaného prostredia pre právnické osoby je možné nájsť v Používateľskej príručke elektronických služieb (PDF, 5 MB), na str. 21 - 25.

Žiadame pôvodcov registratúry, aby návrh na vyradenie registratúrnych záznamov zasielali najskôr mailom na adresu TA.13G4@TA.FD.1GUQLS@, prípadne predtým konzultujte návrh na vyradenie s pracovníkmi archívu. 

Pôvodcovia registratúry nesmú odovzdať registratnúrne záznamy bez znaku hodnoty "A" na zničenie bez súhlasu archívu!

 

Dôležité odkazy

facebook ŠTÁTNY ARCHÍV
 V PREŠOVE

Dôležité oznamy

Úradné hodiny
pondelok - štvrtok: 8:00 - 14:30 hod
piatok: nestránkový deň

Bádateľňa
pondelok - štvrtok: 08:00 - 14:30