Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Verejná správa

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 19. máj 2024, nedeľa
 

O nás

O nás  |  Služby  |  Podujatia  |  Kontakty

História archívu

Územná pôsobnosť

Ako sa k nám dostanete

Aké dokumenty u nás nájdete

Najvýznamnejšie dokumenty a zaujímavosti v archíve

Knižnica Archívu SkalicaTradície Archívu Skalica stoja na základoch mestského archívu. Dokazuje to aj prísaha mestského archivára, ktorá sa zachovala z roku 1790. Mestský archivár Štefan Škarnicel už v polovici 19. storočia usporiadal listiny v archíve od stredoveku po rok 1720.
V roku 1952 bol založený Archív Mestského národného výboru v Skalici, jeho prvou archivárkou sa stala Zora Viestová. V roku 1954 sa premenoval na Mestský archív v Skalici a zároveň vznikli okresné archívy v Skalici, Senici a Myjave. Spolu s nimi bol Mestský archív v Skalici v roku 1960 zlúčený do Okresného archívu v Senici. V roku 1975 sa názov zmenil na Štátny okresný archív v Senici so sídlom v Skalici, dokumenty však boli do budovy františkánskeho kláštora v Skalici sústredené až v rokoch 1993 – 1996. V roku 2002 sa archív v Skalici stal pobočkou Štátneho archívu v Bratislave až do 1. novembra 2015, kedy sa stal pracoviskom Štátneho archívu v Trnave.

Administratívna časť a časť depozitov archívu sídli na prvom poschodí vo Františkánskom kláštore v Skalici a časť depozitov je v bývalej administratívnej budove podniku ZVL Skalica cca 1 km od administratívnej časti.

 

Dôležité odkazy

Dôležité oznamy

[DoleziteOznamy]