Zoznam archívnych fondov a archívnych zbierok
ZOZNAM ARCHÍVNYCH FONDOV A ARCHÍVNYCH ZBIEROK
podľa klasifikačnej schémy
A. ORGÁNY VEREJNEJ MOCI
A/XI.8 Štátne odborné úrady
Štátny hospodársky inšpektorát v Dolnom Kubíne, 1921-1922, 0,12 bm
A/XV.1 Osídľovací úrad, Fond národnej obnovy
Presídľovacia skupina v Ústí nad Priehradou, (1867) 1940-1960, 29,10 bm
A/XV.2 Hospodárska kontrolná služba
Expozitúra Úradu hospodárskej kontrolnej služby v Dolnom Kubíne, 1942-1949, 0,90 bm
A/XVI.1 Finančné riaditeľstvá
Okresné finančné riaditeľstvo v Dolnom Kubíne, 1888 - 1933, 0,15 bm
A/XVI.2 Finančné správy
Okresná finančná správa v Dolnom Kubíne, 1967 - 1989, 13,10 bm
A/XVI.3 Daňové a berné úrady
Daňová správa v Dolnom Kubíne, (1927) 1934-1949 (1950), 34,10 bm
Daňový úrad v Dolnom Kubíne, 1921-1949, 23,06 bm
Daňový úrad v Dolnom Kubíne, 2002-2008, 0,87 bm
Daňový úrad v Námestove, 1925-1949, 10,32 bm
Daňový úrad v Námestove, 1991-2002, 1,15 bm
Daňový úrad v Trstenej, 1940-1949, 12,65 bm
Daňový úrad v Tvrdošíne, 1917-1921, 0,10 bm
Dôchodkový kontrolný úrad v Dolnom Kubíne, 1926-1949, 0,12 bm
Dôchodkový kontrolný úrad v Námestove, 1922-1949, 0,25 bm
Dôchodkový kontrolný úrad v Trstenej, 1938-1949, 0,35 bm
A/XVI.4 Colnice
Colnica v Trstenej, 1957-1993, 1,76 bm
Colný úrad v Suchej Hore, 1947-1949, 0,05 bm
Colný úrad v Trstenej, 1948, 0,10 bm
A/XIX.4 Iné úrady na krajskej úrovni
Stredoslovenské dopravné stredisko, závod v Dolnom Kubíne, 1976-1983, 0,35 bm
A/XXI.2 Okresné úrady
Okresný úrad v Dolnom Kubíne, (1881) 1923-1945 (1959), 55,65 bm
Okresný úrad v Námestove, (1921) 1923-1945, 63,25 bm
Okresný úrad v Trstenej, (1905) 1923-1945 (1949), 80,67 bm
A/XXI.3 Štátne odborné úrady
Okresná verejná sprostredkovateľňa práce v Dolnom Kubíne, 1934-1940, 0,70 bm
Školský inšpektorát v Dolnom Kubíne, (1802) 1919-1949 (1951), 9,20 bm
Školský inšpektorát v Trstenej, (1851) 1919-1945 (1950), 3,50 bm
Úrad práce v Dolnom Kubíne, 1939-1945, 1,50 bm
A/XXII.2 Okresné národné výbory
Okresný národný výbor v Dolnom Kubíne, (1939) 1945-1960 (1963), 62,30 bm
Okresný národný výbor v Dolnom Kubíne, (1949) 1960-1990 (1992), 480,60 bm
Okresný národný výbor v Námestove, (1942) 1945-1960, 86,10 bm
Okresný národný výbor v Trstenej, 1945-1960, 68,20 bm
A/XXII.3 Štátne odborné úrady
Katastrálny meračský úrad v Dolnom Kubíne, 1949, 0,02 bm
Okresná pamiatková správa v Dolnom Kubíne, 1972-1983, 1,75 bm
Okresná poľnohospodárska správa v Dolnom Kubíne, (1952) 1963-1989, 60,80 bm
Okresná správa cestovného ruchu v Dolnom Kubíne, 1965-1995, 14,85 bm
Okresná údržba miestnych komunikácií v Námestove, 1968-1983, 1,40 bm
Okresné oddelenie Slovenského štatistického úradu v Dolnom Kubíne, (1940) 1960-1993, 29,00 bm
Okresný úrad ochrany práce v Dolnom Kubíne, 1946-1951, 2,15 bm
Okresný úrad ochrany práce v Trstenej, 1946-1954, 0,50 bm
Slovenská správa ciest, správa a údržba v Dolnom Kubíne, 1953-2008, 9,50 bm
A/XXIII.1 Okresné a obvodné úrady
Obvodný úrad v Dolnom Kubíne, 1991-1996 (2002), 5,72 bm
Obvodný úrad v Dolnom Kubíne, 2004-2008, 0,33 bm
Obvodný úrad v Námestove, 1991-1996, 5,61 bm
Obvodný úrad v Námestove, 2004-2012, 3,85 bm
Obvodný úrad v Trstenej, 1991-1996, 1,55 bm
Obvodný úrad v Tvrdošíne, 1991-1996, 2,60 bm
Okresný úrad v Dolnom Kubíne, 1991-2003, 20,49 bm
Okresný úrad v Námestove, (1991) 1996-2003, 29,021 bm
Okresný úrad v Tvrdošíne, (1988) 1996-2003, 25,51 bm
A/XXIII.2 Štátne odborné úrady
Lesný úrad v Dolnom Kubíne, 1992-1996, 1,80 bm
Národný úrad práce - Okresný úrad práce v Námestove, 1997-2003, 0,44 bm
Národný úrad práce - Okresný úrad práce v Tvrdošíne, 1997-2003, 0,99 bm
Obvodný úrad práce v Námestove, 1991-1996, 0,50 bm
Obvodný úrad pre cestnú dopravu a pozemné komunikácie v Dolnom Kubíne, 2004-2009, 0,66 bm
Obvodný úrad životného prostredia v Dolnom Kubíne, 2004-2010, 2,86 bm
Obvodný úrad životného prostredia v Dolnom Kubíne, 1991-1996, 6,49 bm
Obvodný úrad životného prostredia v Námestove, 1991-1996, 4,40 bm
Obvodný úrad životného prostredia v Trstenej, 1991-1996, 19,65 bm
Obvodný úrad životného prostredia v Tvrdošíne, 1991-1996, 14,25 bm
Okresný úrad životného prostredia v Dolnom Kubíne, 1991-1996, 0,33 bm
Regionálna veterinárna a potravinová správa v Dolnom Kubíne, 1964-2005, 12,86 bm
Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny v Dolnom Kubíne, 1990-2006, 8,51 bm
Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny v Námestove, 2004-2007, 2,20 bm
A/XXIII.3 Iné úrady na okresnej úrovni
Okresná správa Zboru požiarnej ochrany v Dolnom Kubíne, 1991-1996, 3,35 bm
Rada obrany okresu Dolný Kubín, 1977-2002, 1,50 bm
Rada obrany okresu Námestovo, 2004, 0,50 bm
Rada obrany okresu Tvrdošín, 1998-2002, 0,25 bm
Školská správa v Dolnom Kubíne, 1991-1996, 2,69 bm
A/XXIV.3 Mestečká
Mestečko Bobrov, 1859-1861, 0,03 bm
Mestečko Dolný Kubín, 1418-1871 (1922), 1,74 bm
Mestečko Námestovo, 1776-1853, 0,35 bm
Mestečko Trstená, 1608-1871 (1885), 9,35 bm
Mestečko Tvrdošín, 1634-1870, 0,45 bm
Mestečko Veličná, 1583-1871 (1875), 3,34 bm
A/XXIV.4 Obce a obecné úrady
Obec Brezovica, 1868, 0,001 bm
Obec Bziny, 1673-1754, 0,02 bm
Obec Čimhová, 1775-1849, 0,02 bm
Obec Hladovka, 1846, 0,001 bm
Obec Horná Lehota, 1851-1861, 0,02 bm
Obec Chlebnice, 1774, 0,008 bm
Obec Jasenová, 1770-1775, 0,02 bm
Obec Krásna Hôrka, 1864, 0,001 bm
Obec Krivá, 1859, 0,15 bm
Obec Krušetnica, 1805, 0,001 bm
Obec Leštiny, 1659-1860, 0,05 bm
Obec Liesek, 1861, 0,001 bm
Obec Malatiná, 1857, 0,03 bm
Obec Medzibrodie, 1663, 0,001 bm
Obec Nižná, 1857, 0,001 bm
Obec Novoť, 1691, 0,001 bm
Obec Oravská Poruba, 1799-1917, 0,60 bm
Obec Oravské Veselé, 1749-1868, 0,05 bm
Obec Osádka, 1770-1858, 0,02 bm
Obec Rabča, 1612, 0,001 bm
Obec Rabčice, 1669, 0,001 bm
Obec Slanica, 1791-1868, 1,46 bm
Obec Ústie, 1803-1875, 0,11 bm
Obec Vyšný Kubín, 1827-1837, 0,02 bm
Obec Zábrež, 1627-1872, 0,25 bm
Obec Zákamenné, 1657-1893, 0,04 bm
Obec Záskalie, 1618-1891, 0,11 bm
A/XXIV.5 Notárske úrady
Notársky úrad v Oravskej Lesnej, (1925) 1938-1945 (1956), 2,30 bm
Notársky úrad v Zázrivej, (1849) 1871-1945, 5,16 bm
Obvodný notársky úrad v Bobrove, 1878-1940 (1947), 3,20 bm
Obvodný notársky úrad v Dlhej nad Oravou, 1872-1945 (1950), 4,32 bm
Obvodný notársky úrad v Dolnej Lipnici, 1940-1941, 0,02 bm
Obvodný notársky úrad v Dolnom Kubíne, 1880-1945 (1950), 10,80 bm
Obvodný notársky úrad v Habovke, 1895-1945 (1955), 3,83 bm
Obvodný notársky úrad v Hornej Zubrici, 1940-1942, 0,04 bm
Obvodný notársky úrad v Hruštíne, 1985-1945 (1964), 2,20 bm
Obvodný notársky úrad v Jablonke, 1910-1941, 0,02 bm
Obvodný notársky úrad v Krušetnici, 1909-1945 (1951), 1,54 bm
Obvodný notársky úrad v Liesku, 1871-1945 (1949), 3,10 bm
Obvodný notársky úrad v Lokci, 1887-1945 (1951), 2,05 bm
Obvodný notársky úrad v Medzibrodí nad Oravou, 1894-1945 (1953), 6,18 bm
Obvodný notársky úrad v Námestove, 1887-1944, 3,95 bm
Obvodný notársky úrad v Nižnej, 1895-1945, 1,10 bm
Obvodný notársky úrad v Oravskom Podzámku, 1875-1945 (1957), 5,85 bm
Obvodný notársky úrad v Oravskom Veselom, 1895-1945 (1948), 4,03 bm
Obvodný notársky úrad v Párnici, 1878-1945 (1947), 1,54 bm
Obvodný notársky úrad v Pekelníku, 1940-1944, 0,02 bm
Obvodný notársky úrad v Podvlku, 1944, 0,02 bm
Obvodný notársky úrad v Rabči, 1912-1945 (1949), 2,70 bm
Obvodný notársky úrad v Slanici, (1922) 1940-1945 (1950), 0,90 bm
Obvodný notársky úrad v Trstenej, (1866) 1871-1945 (1953), 23,20 bm
Obvodný notársky úrad v Tvrdošíne, (1868) 1871-1945 (1953), 7,00 bm
Obvodný notársky úrad v Ústí nad Oravou, 1877-1945 (1955), 4,48 bm
Obvodný notársky úrad v Zákamennom, 1895-1945 (1951), 3,40 bm
Obvodný notársky úrad vo Veličnej, (1855) 1871-1945 (1950), 3,80 bm
Obvodný notársky úrad vo Vyšnom Kubíne, (1853) 1871-1945 (1947), 5,48 bm
A/XXV.1 Mestské národné výbory
Mestský národný výbor v Dolnom Kubíne, (1945) 1950-1990, 98,10 bm
Mestský národný výbor v Námestove, (1946) 1950-1990, 34,281 bm
Mestský národný výbor v Trstenej, (1940) 1948-1990 (1991), 39,30 bm
Mestský národný výbor v Tvrdošíne, (1946) 1950-1990, 27,21 bm
A/XXV.2 Obvodné úrady miestnych národných výborov
Obvodný úrad miestnych národných výborov v Dlhej nad Oravou, 1945-1950, 1,10 bm
Obvodný úrad miestnych národných výborov v Dolnom Kubíne, (1938) 1945-1950 (1955), 3,62 bm
Obvodný úrad miestnych národných výborov v Habovke, (1940) 1945-1950 (1951), 0,72 bm
Obvodný úrad miestnych národných výborov v Hruštíne, 1945-1949, 0,96 bm
Obvodný úrad miestnych národných výborov v Krušetnici, (1942) 1945-1949, 0,82 bm
Obvodný úrad miestnych národných výborov v Liesku, (1940) 1945-1950, 2,15 bm
Obvodný úrad miestnych národných výborov v Lokci, 1945-1950, 0,50 bm
Obvodný úrad miestnych národných výborov v Medzibrodí nad Oravou, 1945-1950, 1,37 bm
Obvodný úrad miestnych národných výborov v Námestove, 1945-1950, 1,46 bm
Obvodný úrad miestnych národných výborov v Nižnej, (1938) 1945-1950, 2,05 bm
Obvodný úrad miestnych národných výborov v Oravskom Podzámku, 1945-1950, 1,74 bm
Obvodný úrad miestnych národných výborov v Oravskom Veselom, 1945-1949, 0,12 bm
Obvodný úrad miestnych národných výborov v Párnici, 1945-1950 (1952), 1,00 bm
Obvodný úrad miestnych národných výborov v Párnici, 1969-1971, 0,77 bm
Obvodný úrad miestnych národných výborov v Rabči, 1945-1950 (1951), 1,30 bm
Obvodný úrad miestnych národných výborov v Rabči, 1969-1971, 0,66 bm
Obvodný úrad miestnych národných výborov v Slanici, 1945-1950, 1,70 bm
Obvodný úrad miestnych národných výborov v Trstenej, (1944) 1945-1950, 3,10 bm
Obvodný úrad miestnych národných výborov v Tvrdošíne, (1943) 1945-1950, 1,80 bm
Obvodný úrad miestnych národných výborov v Ústí nad Oravou, 1945-1950, 0,75 bm
Obvodný úrad miestnych národných výborov vo Veličnej, 1945-1950, 1,23 bm
Obvodný úrad miestnych národných výborov vo Vyšnom Kubíne, 1945-1950, 1,02 bm
Úrad Miestneho národného výboru v Oravskej Lesnej, 1945-1950, 1,30 bm
Úrad Miestneho národného výboru v Zázrivej, 1945-1950, 1,05 bm
A/XXV.3 Miestne národné výbory
Miestny národný výbor v Babíne, 1952-1990 (1991), 2,65 bm
Miestny národný výbor v Beňadove, (1933) 1950-1990, 4,85 bm
Miestny národný výbor v Beňovej Lehote, 1951-1971, 0,25 bm
Miestny národný výbor v Bobrove, (1948) 1950-1990 (1994), 7,48 bm
Miestny národný výbor v Breze, (1939) 1950-1990 (1991), 6,30 bm
Miestny národný výbor v Brezovici, (1946) 1950-1990 (1993), 4,00 bm
Miestny národný výbor v Bzinách, 1950-1971, 0,70 bm
Miestny národný výbor v Čimhovej, 1950-1979 (1980), 5,57 bm
Miestny národný výbor v Dlhej nad Oravou, (1948) 1950-1990, 13,30 bm
Miestny národný výbor v Dolnej Lehote, (1945) 1950-1973, 1,94 bm
Miestny národný výbor v Dolnom Štefanove, 1951-1967 (1970), 1,15 bm
Miestny národný výbor v Habovke, (1946) 1950-1990 (1991), 7,41 bm
Miestny národný výbor v Hladovke, (1945) 1950-1990 (1995), 5,94 bm
Miestny národný výbor v Hornej Lehote, (1945) 1950-1990, 4,07 bm
Miestny národný výbor v Hornom Štefanove, 1950-1967, 1,25 bm
Miestny národný výbor v Hruštíne, (1945) 1950-1990 (1991), 8,47 bm
Miestny národný výbor v Chlebniciach, (1948) 1950-1990, 7,24 bm
Miestny národný výbor v Istebnom, (1947) 1950-1990, 7,15 bm
Miestny národný výbor v Jasenovej, (1948) 1950-1990, 3,70 bm
Miestny národný výbor v Kline, 1951-1990, 4,65 bm
Miestny národný výbor v Kňažej, (1944) 1950-1972, 1,62 bm
Miestny národný výbor v Kraľovanoch, (1947) 1950-1990 (1991), 3,80 bm
Miestny národný výbor v Krásnej Hôrke, (1946) 1950-1973, 3,55 bm
Miestny národný výbor v Krivej, (1948) 1950-1990 (1993), 3,95 bm
Miestny národný výbor v Krušetnici, (1946) 1950-1990, 3,70 bm
Miestny národný výbor v Leštinách, (1948) 1950-1990 (1992), 2,20 bm
Miestny národný výbor v Liesku, (1945) 1950-1990 (1993), 8,40 bm
Miestny národný výbor v Lokci, 1950-1990 (1992), 3,60 bm
Miestny národný výbor v Lomnej, 1950-1990 (1994), 2,20 bm
Miestny národný výbor v Malatinej, (1948) 1950-1990, 6,19 bm
Miestny národný výbor v Malom Bysterci, 1946-1949, 0,12 bm
Miestny národný výbor v Medvedzí, 1950-1967, 1,40 bm
Miestny národný výbor v Medzibrodí nad Oravou, (1948) 1950-1990, 3,30 bm
Miestny národný výbor v Mokradi, (1948) 1950-1971, 1,10 bm
Miestny národný výbor v Mútnom, 1950-1990 (1992), 12,70 bm
Miestny národný výbor v Nižnej, (1945) 1950-1990, 9,30 bm
Miestny národný výbor v Novoti, (1945) 1950-1990 (1992), 8,76 bm
Miestny národný výbor v Oravskej Jasenici, (1947) 1950-1990 (1991), 3,40 bm
Miestny národný výbor v Oravskej Lesnej, (1945) 1950-1990, 7,30 bm
Miestny národný výbor v Oravskej Polhore, (1945) 1950-1990, 9,25 bm
Miestny národný výbor v Oravskej Porube, 1959-1990, 2,50 bm
Miestny národný výbor v Oravskom Bielom Potoku, (1945) 1950-1990 (1991), 2,90 bm
Miestny národný výbor v Oravskom Podzámku, (1945) 1950-1990, 8,80 bm
Miestny národný výbor v Oravskom Veselom, (1948) 1950-1990 (1991), 7,97 bm
Miestny národný výbor v Oravských Hámroch, 1950-1953, 0,24 bm
Miestny národný výbor v Osade, 1950-1953, 0,15 bm
Miestny národný výbor v Osádke, (1948) 1950-1990, 1,65 bm
Miestny národný výbor v Párnici, (1945) 1950-1990 (1991), 5,78 bm
Miestny národný výbor v Podbieli, (1946) 1950-1990 (1992), 4,90 bm
Miestny národný výbor v Pokryváči, (1948) 1950-1990, 2,14 bm
Miestny národný výbor v Pribiši, (1948) 1950-1990, 3,30 bm
Miestny národný výbor v Pucove, (1936) 1950-1990 (1992), 3,47 bm
Miestny národný výbor v Rabči, (1944) 1950-1990, 12,78 bm
Miestny národný výbor v Rabčiciach, (1945) 1950-1990, 6,20 bm
Miestny národný výbor v Sedliackej Dubovej, (1945) 1950-1990 (1992), 3,20 bm
Miestny národný výbor v Sihelnom, 1947-1990, 8,50 bm
Miestny národný výbor v Slanici, (1949) 1950-1953, 0,12 bm
Miestny národný výbor v Srňacom, (1948) 1950-1971, 0,30 bm
Miestny národný výbor v Suchej Hore, (1945) 1950-1990 (1993), 5,10 bm
Miestny národný výbor v Štefanove nad Oravou, (1967) 1968-1990, 2,02 bm
Miestny národný výbor v Ťapešove, (1945) 1950-1990, 2,18 bm
Miestny národný výbor v Ústí nad Priehradou, (1944) 1950-1974, 1,65 bm
Miestny národný výbor v Zábiedove, (1946) 1950-1990, 2,64 bm
Miestny národný výbor v Zákamennom, (1947) 1950-1990 (1993), 4,80 bm
Miestny národný výbor v Zázrivej, (1945) 1950-1990, 12,60 bm
Miestny národný výbor v Zemianskej Dedine, (1946) 1950-1985, 2,02 bm
Miestny národný výbor v Zuberci, (1946) 1950-1990 (1991), 10,16 bm
Miestny národný výbor v Zubrohlave, (1947) 1950-1990, 3,85 bm
Miestny národný výbor v Žaškove, (1946) 1950-1990 (1992), 3,75 bm
Miestny národný výbor vo Vaňovke, (1945) 1950-1975, 1,25 bm
Miestny národný výbor vo Vasiľove, 1951-1990 (1991), 4,44 bm
Miestny národný výbor vo Vavrečke, 1950-1990 (1994), 6,15 bm
Miestny národný výbor vo Veličnej, (1947) 1950-1990, 3,60 bm
Miestny národný výbor vo Vitanovej, (1945) 1950-1990, 7,12 bm
Miestny národný výbor vo Vyšnom Kubíne, (1948) 1950-1990, 2,55 bm
A/XXVI.2 Mestské úrady
Mestský úrad v Dolnom Kubíne, (1990) 1991-2005, 6,51 bm
Mestský úrad v Námestove, (1990) 1991-2005, 4,511 bm
Mestský úrad v Trstenej, 1991-2009, 4,73 bm
Mestský úrad v Tvrdošíne, (1988) 1991-2004, 2,66 bm
A/XXVI.4 Obecné úrady
Obecný úrad v Babíne, (1990) 1991-2012, 0,70 bm
Obecný úrad v Beňadove, (1988) 1991-2002, 1,15 bm
Obecný úrad v Bobrove, 1991-1995, 0,50 bm
Obecný úrad v Breze, 1990-1998, 0,38 bm
Obecný úrad v Brezovici, 1991-2012, 2,30 bm
Obecný úrad v Bzinách, 1993-2013, 1,00 bm
Obecný úrad v Čimhovej, 1991-2006, 0,76 bm
Obecný úrad v Dlhej nad Oravou, (1989) 1991-2005, 2,45 bm
Obecný úrad v Habovke, 1991-2010, 1,12 bm
Obecný úrad v Hladovke, (1979) 1991-2010, 1,15 bm
Obecný úrad v Hornej Lehote, 1991-2011, 1,40 bm
Obecný úrad v Hruštíne, (1989) 1991-2001, 1,79 bm
Obecný úrad v Chlebniciach, (1990) 1991-2002, 1,40 bm
Obecný úrad v Istebnom, (1989) 1990-2006, 1,60 bm
Obecný úrad v Jasenovej, 1990-1994, 0,22 bm
Obecný úrad v Kline, (1990) 1991-2010, 1,90 bm
Obecný úrad v Kraľovanoch, 1991-2007, 1,70 bm
Obecný úrad v Krivej, 1991-2005, 0,90 bm
Obecný úrad v Krušetnici, (1987) 1991-2005, 0,98 bm
Obecný úrad v Leštinách, (1989) 1991-2012, 1,05 bm
Obecný úrad v Liesku, 1991-2008, 3,85 bm
Obecný úrad v Lokci, 1991-2006, 3,30 bm
Obecný úrad v Lomnej, 1991-2010, 1,10 bm
Obecný úrad v Malatinej, 1991-2013, 0,77 bm
Obecný úrad v Medzibrodí nad Oravou, 1991-2005, 0,40 bm
Obecný úrad v Mútnom, (1984) 1991-2013, 2,55 bm
Obecný úrad v Novoti, 1991-2007, 0,66 bm
Obecný úrad v Oravskej Jasenici, 1991-2012, 1,56 bm
Obecný úrad v Oravskej Lesnej, (1990) 1991-2001, 0,25 bm
Obecný úrad v Oravskej Polhore, 1991-1999, 1,03 bm
Obecný úrad v Oravskej Porube, (1986) 1991-2004, 1,54 bm
Obecný úrad v Oravskom Bielom Potoku, (1990) 1991-2005, 0,77 bm
Obecný úrad v Oravskom Podzámku, (1990) 1991-1998, 0,38 bm
Obecný úrad v Oravskom Veselom, 1991-2004, 0,75 bm
Obecný úrad v Párnici, 1991-2012, 3,68 bm
Obecný úrad v Podbieli, 1991-2008, 1,65 bm
Obecný úrad v Pokryváči, (1990) 1991-2013, 0,22 bm
Obecný úrad v Pribiši, 1991-2010, 1,87 bm
Obecný úrad v Pucove, (1990) 1991-2009, 1,54 bm
Obecný úrad v Rabči, 1991-2002, 4,10 bm
Obecný úrad v Rabčiciach, 1991-2005, 2,40 bm
Obecný úrad v Sedliackej Dubovej, 1991-2013, 1,19 bm
Obecný úrad v Sihelnom, 1991-2007, 1,80 bm
Obecný úrad v Suchej Hore, 1991-2004, 0,86 bm
Obecný úrad v Štefanove nad Oravou, 1991-2013, 2,64 bm
Obecný úrad v Ťapešove, 1991-2005, 0,25 bm
Obecný úrad v Zábiedove, 1991-2004, 1,08 bm
Obecný úrad v Zákamennom, 2001-2006, 0,12 bm
Obecný úrad v Zázrivej, (1990) 1991-2013, 1,57 bm
Obecný úrad v Zuberci, 1991-2012, 0,44 bm
Obecný úrad v Zubrohlave, (1990) 1991-1994, 0,60 bm
Obecný úrad v Žaškove, (1990) 1991-2013, 3,60 bm
Obecný úrad vo Vasiľove, 1991-2013, 0,99 bm
Obecný úrad vo Vavrečke, 1991-2010, 1,98 bm
Obecný úrad vo Veličnej, (1989) 1991-2009, 1,41 bm
Obecný úrad vo Vitanovej, 1991-2000, 0,47 bm
Obecný úrad vo Vyšnom Kubíne, 1991-2009, 2,44 bm
B/IV.10 Advokáti
Advokátska kancelária J. Vilčeka v Trstenej, 1883-1928, 0,50 bm
B/IV.5 Okresné súdy
Okresný súd v Dolnom Kubíne, (1862) 1872-1959 (1971), 102,81 bm
Okresný súd v Dolnom Kubíne, (1953) 1960-1991, 31,72 bm
Okresný súd v Námestove, (1802) 1872-1960, 54,511 bm
Okresný súd v Trstenej, (1845) 1872-1960, 102,16 bm
B/IV.8 Verejní notári
Verejní notári v Dolnom Kubíne, 1875-1952, 3,70 bm
Verejní notári v Námestove, 1935-1942, 0,12 bm
B/IV.9 Štátne notárstva
Štátne notárstvo v Dolnom Kubíne, 1952-1959, 4,20 bm
Štátne notárstvo v Dolnom Kubíne, 1960-1992, 61,60 bm
Štátne notárstvo v Námestove, (1945) 1952-1960, 5,87 bm
Štátne notárstvo v Trstenej, 1952-1960, 3,35 bm
B/VII. Orgány prokuratúry
Okresná prokuratúra v Dolnom Kubíne, 1949-1960 (1989), 6,42 bm
Okresná prokuratúra v Dolnom Kubíne, (1959) 1960-2003, 48,06 bm
Okresná prokuratúra v Námestove, 1949-1960, 8,00 bm
Okresná prokuratúra v Námestove, 1997-2000, 0,015 bm
Okresná prokuratúra v Trstenej, 1949-1960, 6,80 bm
C/II.1 Hlinkova garda
Okresné veliteľstvo Hlinkovej gardy v Dolnom Kubíne, 1939-1944, 0,02 bm
D/I.2 Urbarialisti, komposesoráty, pasienkové spoločenstvá
Bývalí urbarialisti v Babíne, 1887-1958 (1961), 0,02 bm
Bývalí urbarialisti v Beňadove, 1887-1958, 0,02 bm
Bývalí urbarialisti v Beňovej Lehote, 1887-1958 (1961), 0,03 bm
Bývalí urbarialisti v Bobrove, 1929-1958, 0,05 bm
Bývalí urbarialisti v Breze, 1876-1958 (1963), 0,10 bm
Bývalí urbarialisti v Brezovici, 1903-1958, 0,05 bm
Bývalí urbarialisti v Bzinách, 1887-1958 (1960), 0,05 bm
Bývalí urbarialisti v Čimhovej, 1909-1958 (1961), 0,05 bm
Bývalí urbarialisti v Dlhej nad Oravou, 1895-1958 (1960), 0,05 bm
Bývalí urbarialisti v Dolnej Lehote, 1899-1958 (1960), 0,11 bm
Bývalí urbarialisti v Dolnej Lipnici, 1887, 0,001 bm
Bývalí urbarialisti v Dolnom Kubíne, 1868-1958 (1963), 0,10 bm
Bývalí urbarialisti v Dolnom Štefanove, 1908-1958 (1961), 0,05 bm
Bývalí urbarialisti v Habovke, 1885-1958, 0,05 bm
Bývalí urbarialisti v Hámroch, 1886-1958, 0,11 bm
Bývalí urbarialisti v Hladovke, 1904-1958 (1961), 0,11 bm
Bývalí urbarialisti v Hornej Lehote, 1865-1958 (1961), 0,05 bm
Bývalí urbarialisti v Hornom Štefanove, 1887-1958 (1961), 0,10 bm
Bývalí urbarialisti v Hruštíne, 1909-1958 (1960), 0,05 bm
Bývalí urbarialisti v Chlebniciach, 1893-1958 (1964), 0,10 bm
Bývalí urbarialisti v Istebnom, 1879-1958 (1960), 0,11 bm
Bývalí urbarialisti v Jasenovej, 1887-1958, 0,11 bm
Bývalí urbarialisti v Kline, 1876-1958, 0,05 bm
Bývalí urbarialisti v Kňažej, 1887-1958 (1960), 0,10 bm
Bývalí urbarialisti v Kraľovanoch, 1898-1958 (1960), 0,10 bm
Bývalí urbarialisti v Krásnej Hôrke, 1926-1958 (1961), 0,05 bm
Bývalí urbarialisti v Krivej, 1872-1958 (1960), 0,10 bm
Bývalí urbarialisti v Krušetnici, 1889-1958, 0,50 bm
Bývalí urbarialisti v Leštinách, 1891-1958 (1961), 0,10 bm
Bývalí urbarialisti v Liesku, 1909-1958 (1961), 0,05 bm
Bývalí urbarialisti v Lokci, 1889-1958 (1960), 0,05 bm
Bývalí urbarialisti v Lomnej, 1889-1958, 0,05 bm
Bývalí urbarialisti v Malatinej, 1893-1958 (1961), 0,05 bm
Bývalí urbarialisti v Malom Bysterci, 1899-1949, 0,02 bm
Bývalí urbarialisti v Medvedzí, 1887-1958 (1961), 0,03 bm
Bývalí urbarialisti v Medzibrodí nad Oravou, 1881-1958 (1961), 0,03 bm
Bývalí urbarialisti v Medzihradnom, 1893-1948, 0,03 bm
Bývalí urbarialisti v Mokradi, 1879-1958 (1961), 0,02 bm
Bývalí urbarialisti v Mútnom, 1887-1958, 0,02 bm
Bývalí urbarialisti v Námestove, 1922-1958 (1959), 0,05 bm
Bývalí urbarialisti v Nižnej, 1887-1958, 0,02 bm
Bývalí urbarialisti v Novoti, 1887-1958, 0,02 bm
Bývalí urbarialisti v Oravskej Jasenici, 1887-1958, 0,02 bm
Bývalí urbarialisti v Oravskej Lesnej, 1887-1958, 0,02 bm
Bývalí urbarialisti v Oravskej Polhore, 1929-1958 (1964), 0,02 bm
Bývalí urbarialisti v Oravskej Porube, 1887-1958, 0,10 bm
Bývalí urbarialisti v Oravskom Bielom Potoku, 1887-1958, 0,02 bm
Bývalí urbarialisti v Oravskom Podzámku, 1949-1950, 0,01 bm
Bývalí urbarialisti v Oravskom Veselom, 1931-1952, 0,02 bm
Bývalí urbarialisti v Osade, 1903-1954, 0,10 bm
Bývalí urbarialisti v Osádke, 1887-1958 (1965), 0,05 bm
Bývalí urbarialisti v Párnici, 1887-1958 (1961), 0,25 bm
Bývalí urbarialisti v Podbieli, 1887-1958, 0,05 bm
Bývalí urbarialisti v Pokryváči, 1887-1958 (1961), 0,05 bm
Bývalí urbarialisti v Pribiši, 1887-1958 (1961), 0,05 bm
Bývalí urbarialisti v Pucove, 1887-1955, 0,09 bm
Bývalí urbarialisti v Rabči, 1931-1958, 0,02 bm
Bývalí urbarialisti v Rabčiciach, 1887-1958, 0,03 bm
Bývalí urbarialisti v Revišnom, 1887-1958, 0,02 bm
Bývalí urbarialisti v Sedliackej Dubovej, 1873-1958 (1961), 0,10 bm
Bývalí urbarialisti v Sihelnom, 1933-1958, 0,05 bm
Bývalí urbarialisti v Slanici, 1927-1952, 0,05 bm
Bývalí urbarialisti v Srňacom, 1887-1952, 0,05 bm
Bývalí urbarialisti v Suchej Hore, 1927-1958 (1961), 0,05 bm
Bývalí urbarialisti v Ťapešove, 1950-1958 (1960), 0,02 bm
Bývalí urbarialisti v Trstenej, 1862-1958 (1961), 0,90 bm
Bývalí urbarialisti v Tvrdošíne, 1902-1958 (1961), 0,22 bm
Bývalí urbarialisti v Ústí nad Oravou, 1909-1952, 0,03 bm
Bývalí urbarialisti v Zábiedove, 1910-1958, 0,05 bm
Bývalí urbarialisti v Zábreži, 1896-1958 (1961), 0,10 bm
Bývalí urbarialisti v Zákamennom, 1887-1958, 0,03 bm
Bývalí urbarialisti v Záskalí, 1887-1958 (1961), 0,12 bm
Bývalí urbarialisti v Zázrivej, 1871-1958 (1961), 0,35 bm
Bývalí urbarialisti v Zemianskej Dedine, 1909-1958 (1961), 0,05 bm
Bývalí urbarialisti v Zuberci, 1894-1958, 0,05 bm
Bývalí urbarialisti v Zubrohlave, 1929-1958, 0,05 bm
Bývalí urbarialisti v Žaškove, 1871-1958 (1961), 0,11 bm
Bývalí urbarialisti vo Valaskej Dubovej, 1907-1958, 0,03 bm
Bývalí urbarialisti vo Vaňovke, 1885-1958, 0,02 bm
Bývalí urbarialisti vo Vasiľove, 1887-1958 (1960), 0,02 bm
Bývalí urbarialisti vo Vavrečke, 1888-1958 (1960), 0,03 bm
Bývalí urbarialisti vo Veličnej, 1887-1958 (1961), 0,25 bm
Bývalí urbarialisti vo Veľkom Bysterci, 1887-1958 (1961), 0,10 bm
Bývalí urbarialisti vo Vitanovej, 1910-1958 (1961), 0,05 bm
Bývalí urbarialisti vo Vyšnom Kubíne, 1857-1958 (1961), 0,11 bm
Miestne spoločenstvo jednotlivo hospodáriacich roľníkov v Habovke, 1969-1970, 0,01 bm
Miestne spoločenstvo jednotlivo hospodáriacich roľníkov v Istebnom, 1969-1972, 0,12 bm
Miestne spoločenstvo jednotlivo hospodáriacich roľníkov v Krušetnici, 1969-1975, 0,12 bm
Miestne spoločenstvo jednotlivo hospodáriacich roľníkov v Lokci, 1969-1972, 0,25 bm
Miestne spoločenstvo jednotlivo hospodáriacich roľníkov v Oravskom Bielom Potoku, 1969-1976, 0,12 bm
Miestne spoločenstvo jednotlivo hospodáriacich roľníkov v Pokryváči, 1969-1974, 0,12 bm
Miestne spoločenstvo jednotlivo hospodáriacich roľníkov v Pribiši, 1969-1973, 0,12 bm
Miestne spoločenstvo jednotlivo hospodáriacich roľníkov v Rabčiciach, 1964-1971, 0,12 bm
Miestne spoločenstvo jednotlivo hospodáriacich roľníkov v Suchej Hore, 1969-1976, 0,12 bm
Miestne spoločenstvo jednotlivo hospodáriacich roľníkov v Zázrivej, 1968-1970, 0,12 bm
Miestne spoločenstvo jednotlivo hospodáriacich roľníkov v Zuberci, 1961-1971, 0,13 bm
Miestne spoločenstvo jednotlivo hospodáriacich roľníkov v Žaškove, 1957-1973, 0,12 bm
Urbár, pozemkové spoločenstvo Zázrivá, 1991-2008, 0,44 bm
D/I.4 Poľnohospodárske podniky a družstvá
"Orava" podielnické poľnohospodárske družstvo v Nižnej, 1991-2007, 1,10 bm
Agrodružstvo v Sedliackej Dubovej, 1998-2007, 0,32 bm
Agrostav v Námestove, 1961-1984, 23,55 bm
Družstvo podielnikov v Sedliackej Dubovej, 1996-2000, 0,13 bm
Jednotné roľnícke družstvo Pilsko v Mútnom, 1974-1981, 1,00 bm
Jednotné roľnícke družstvo Rozvoj v Lokci, 1973-1983, 1,80 bm
Jednotné roľnícke družstvo v Bobrove, 1956-1991, 3,00 bm
Jednotné roľnícke družstvo v Bzinách, 1958-1982, 9,50 bm
Jednotné roľnícke družstvo v Hornej Lehote, 1960-1973, 0,40 bm
Jednotné roľnícke družstvo v Hruštíne, 1972-1989, 3,60 bm
Jednotné roľnícke družstvo v Jasenovej, 1953-1954, 0,40 bm
Jednotné roľnícke družstvo v Jasenovej, (1964) 1974-1980, 0,60 bm
Jednotné roľnícke družstvo v Krásnej Hôrke, 1962-1974, 0,20 bm
Jednotné roľnícke družstvo v Krivej, 1960-1995, 2,20 bm
Jednotné roľnícke družstvo v Leštinách, 1949-1978, 2,30 bm
Jednotné roľnícke družstvo v Liesku, 1980, 0,24 bm
Jednotné roľnícke družstvo v Medvedzí, 1959-1973, 0,10 bm
Jednotné roľnícke družstvo v Medzihradnom, 1960-1964, 0,12 bm
Jednotné roľnícke družstvo v Námestove, 1958-1963, 0,25 bm
Jednotné roľnícke družstvo v Nižnej, 1956-1992, 7,10 bm
Jednotné roľnícke družstvo v Oravskej Porube, 1960-1995, 9,60 bm
Jednotné roľnícke družstvo v Oravskom Bielom Potoku, 1950-1957, 0,15 bm
Jednotné roľnícke družstvo v Osádke, 1951-1964, 0,40 bm
Jednotné roľnícke družstvo v Podbieli, 1949-1972, 1,50 bm
Jednotné roľnícke družstvo v Rabči, 1951-1953, 0,03 bm
Jednotné roľnícke družstvo v Revišnom, 1958-1972, 0,25 bm
Jednotné roľnícke družstvo v Sedliackej Dubovej, 1960-1990, 6,20 bm
Jednotné roľnícke družstvo v Suchej Hore, 1977-2002, 0,25 bm
Jednotné roľnícke družstvo v Štefanove nad Oravou, 1962-1976, 0,50 bm
Jednotné roľnícke družstvo v Ťapešove, 1951-1983, 1,80 bm
Jednotné roľnícke družstvo v Trstenej, 1958-1991, 5,10 bm
Jednotné roľnícke družstvo v Tvrdošíne, 1959-1995, 9,00 bm
Jednotné roľnícke družstvo v Ústí nad Oravou, 1953-1955, 0,15 bm
Jednotné roľnícke družstvo v Zábiedove, 1956-1965, 0,25 bm
Jednotné roľnícke družstvo v Zábreži, 1958-1972, 0,75 bm
Jednotné roľnícke družstvo v Zákamennom, 1975-1991, 5,10 bm
Jednotné roľnícke družstvo v Zemianskej Dedine, 1958-1972, 0,75 bm
Jednotné roľnícke družstvo v Zuberci, 1972-1990, 5,00 bm
Jednotné roľnícke družstvo vo Vasiľove, 1951-1992, 4,10 bm
Jednotné roľnícke družstvo vo Vavrečke, 1960-1973, 0,80 bm
Jednotné roľnícke družstvo vo Veličnej, 1958-1981, 5,60 bm
Jednotné roľnícke družstvo vo Vyšnom Kubíne, 1954-1962, 0,25 bm
Poľnohospodárske družstvo v Párnici, 1964-2011, 6,20 bm
Poľnohospodárske podielnické družstvo v Pucove, 1970-2004, 11,60 bm
Poľnohospodársky nákupný a zásobovací podnik, n. p., Banská Bystrica, závod Dolný Kubín, 1959-1994, 3,10 bm
Roľnícke družstvo v Sihelnom, 1994-2003, 0,12 bm
Roľnícke podielnické družstvo v Zuberci, 1991-2008, 0,44 bm
Výrobné družstvo ORAVAN v Dolnom Kubíne, 1974-2000, 1,68 bm
D/I.6 Iné poľnohospodárske podniky
Strojno-traktorová stanica v Dolnom Kubíne, 1960, 0,12 bm
Strojno-traktorová stanica v Trstenej, 1949-1990, 2,10 bm
D/IV.1 Potravinársky priemysel
Oravské pekárne a cukrárne, š. p. v likvidácii v Dolnom Kubíne, 1993-1998, 0,25 bm
Tvrdošínska mliekareň, s. r. o. v Tvrdošíne, (1968) 1992-2000, 2,12 bm
D/IV.4 Drevospracujúci priemysel
ORAVA FINE WOOD spol. s r. o. v Oravskej Lesnej, 1994-2001, 0,02 bm
D/IV.13 Elektrotechnický priemysel
IPROD, s. r. o. Námestovo, 2001-2008, 0,25 bm
Punch Campus Námestovo, s. r. o. Vavrečka, 1992-1994, 0,12 bm
Služby, s. r. o. Nižná, 1998-2004, 0,03 bm
D/IV.15 Iný priemysel
Mestský podnik SLUMEX Tvrdošín, 1978-1994, 0,38 bm
Monitex, a.s. v Dolnom Kubíne, 1992-1998, 0,60 bm
Okresný priemyselný podnik v Námestove, 1957-1969, 2,30 bm
Okresný priemyselný podnik v Trstenej, 1978-1983, 0,35 bm
D/V. Energetika
TEHOS, s. r. o. Dolný Kubín, 1956-1989, 1,75 bm
D/VI.2 Iné vodohospodárske organizácie
Vodárne a kanalizácie v Dolnom Kubíne, 1936-1989, 8,23 bm
D/VII.2 Inžinierske
Stavoinvesta v Dolnom Kubíne, 1968-1990, 4,47 bm
String, s. r. o. Dolný Kubín, 2000-2010, 2,63 bm
D/VIII.2 Maloobchod
COOP Jednota Námestovo, spotrebné družstvo, 1991-2007, 2,42 bm
Obchod s palivami, š. p., závod Dolný Kubín, 1956-1992, 7,20 bm
D/X. Ubytovacie a stravovacie služby
Reštaurácie, š.p., Dolný Kubín, 1960-1994, 1,80 bm
D/XII.1 Banky
Slovenská banka, filiálka v Trstenej, 1926-1928, 0,10 bm
Tatra banka, filiálka v Dolnom Kubíne, 1943-1945, 0,10 bm
D/XII.2 Sporiteľne
Roľnícka vzájomná pokladnica v Dolnom Kubíne, 1939-1942, 0,06 bm
D/XII.5 Iné finančné inštitúcie
Úverové družstvo v Dolnej Lehote, 1941-1952, 0,15 bm
Úverové družstvo v Kraľovanoch, 1932-1953, 0,06 bm
Úverové družstvo v Krivej, 1941-1958, 0,12 bm
Úverové družstvo v Pucove, 1940-1960, 0,75 bm
Úverové družstvo v Rabčiciach, 1938, 0,12 bm
Úverové družstvo v Zázrivej, 1936-1953, 0,15 bm
Všeobecný úverový ústav v Dlhej nad Oravou, 1932, 0,12 bm
D/XIII. Správa nehnuteľností
Domová správa v Námestove, 1961-1963, 0,12 bm
Okresné stavebné bytové družstvo v Dolnom Kubíne, 1962-1983, 1,90 bm
Stavebné bytové družstvo v Námestove, 1965-1972, 0,10 bm
Stavebné bytové družstvo v Nižnej, 1961-1972, 0,12 bm
Stavebné bytové družstvo v Trstenej, 1962-1972, 0,10 bm
Stavebné bytové družstvo v Tvrdošíne, 1965-1972, 0,10 bm
D/XIV. Odborné a technické činnosti
Komunálne služby v Námestove, 1960-1963, 0,35 bm
Okresný podnik výroby a služieb v Dolnom Kubíne, 1952-1993, 14,90 bm
Okresný stavebný kombinát v Dolnom Kubíne, 1950-1956, 0,10 bm
Okresný stavebný podnik v Dolnom Kubíne, 1951-1990, 7,70 bm
Okresný stavebný podnik v Námestove, 1959, 0,11 bm
Okresný stavebný podnik v Trstenej, 1953-1960, 0,11 bm
Oslobodená domácnosť v Dolnom Kubíne, 1949-1954, 0,18 bm
Služba ľudu - oblastný komunálny podnik v Trstenej, 1950-1954, 0,60 bm
Technické služby mesta Trstená, 1993-2004, 0,22 bm
Technické služby mesta Tvrdošín, 1975-2003, 4,04 bm
Technické služby v Námestove, 1977-1980, 0,35 bm
Technické služby, s. r. o. Dolný Kubín, 1966-2002, 1,60 bm
Všeužitočné podniky - mestský komunálny podnik v Dolnom Kubíne, 1950-1957, 0,70 bm
E/I. Politické strany
Dedinská organizácia Komunistickej strany Slovenska v Liesku, 1962-19650, 0,12 bm
Dedinská organizácia Komunistickej strany Slovenska v Nižnej, 1960-1989, 0,77 bm
Dedinská organizácia Komunistickej strany Slovenska v Sedliackej Dubovej, 1953-1970, 0,12 bm
Miestna organizácia Hlinkovej slovenskej ľudovej strany v Dolnom Kubíne, 1939-1943, 0,11 bm
Miestna organizácia Hlinkovej slovenskej ľudovej strany v Námestove, 1942-1944, 0,05 bm
Miestna organizácia Hlinkovej slovenskej ľudovej strany v Oravskom Veselom, 1944, 0,05 bm
Obvodný sekretariát Hlinkovej slovenskej ľudovej strany v Trstenej, 1934, 0,05 bm
Okresný výbor Československej sociálnodemokratickej strany robotníckej v Dolnom Kubíne, 1926-1938, 0,25 bm
Okresný výbor Komunistickej strany Slovenska v Dolnom Kubíne, 1949-1959, 2,97 bm
Okresný výbor Komunistickej strany Slovenska v Dolnom Kubíne, 1960-1989, 71,63 bm
Okresný výbor Komunistickej strany Slovenska v Námestove, 1949-1960, 2,09 bm
Okresný výbor Komunistickej strany Slovenska v Trstenej, 1946-1960, 2,53 bm
Závodný výbor Komunistickej strany Slovenska pri Okresnom národnom výbore v Dolnom Kubíne, 1950-1951, 0,12 bm
F/I.3 Okresné orgány Národného frontu
Akadémia vzdelávania v Dolnom Kubíne, 1952-2000, 2,85 bm
Okresný sekretariát Jednotného zväzu slovenských roľníkov v Dolnom Kubíne, 1946-1952, 0,90 bm
Okresný sekretariát Jednotného zväzu slovenských roľníkov v Trstenej, 1945-1952, 0,50 bm
Okresný výbor Československého Červeného kríža v Námestove, 1936-1952, 0,12 bm
Okresný výbor Československého zväzu invalidov v Dolnom Kubíne, 1954-1978, 0,36 bm
Okresný výbor Československého zväzu mládeže v Námestove, 1953-1954, 0,12 bm
Okresný výbor Československého zväzu telesnej výchovy v Dolnom Kubíne, 1961-1980, 2,90 bm
Okresný výbor Národného frontu Slovenskej socialistickej republiky v Dolnom Kubíne, 1968-1991, 9,30 bm
Okresný výbor Slovenského národného frontu v Dolnom Kubíne, 1948-1959, 0,90 bm
Okresný výbor Slovenského národného frontu v Námestove, 1948-1959, 1,15 bm
Okresný výbor Slovenského národného frontu v Trstenej, 1948-1959, 1,05 bm
Okresný výbor Slovenského zväzu záhradkárov v Dolnom Kubíne, 1964-1980, 0,11 bm
Okresný výbor Slovenského zväzu žien v Dolnom Kubíne, 1920-1990, 17,95 bm
Okresný výbor Socialistického zväzu mládeže v Dolnom Kubíne, 1963-1989, 10,96 bm
Okresný výbor telovýchovy a športu v Dolnom Kubíne, 1953-1955, 0,08 bm
Okresný výbor telovýchovy a športu v Námestove, 1950-1956, 1,25 bm
Okresný výbor Zväzu československo-sovietskeho priateľstva v Dolnom Kubíne, 1960-1981, 1,85 bm
Okresný výbor Zväzu československo-sovietskeho priateľstva v Dolnom Kubíne, 1950-1959, 2,00 bm
Okresný výbor Zväzu československo-sovietskeho priateľstva v Námestove, 1955-1959, 1,00 bm
Okresný výbor Zväzu československo-sovietskeho priateľstva v Trstenej, 1953-1955, 0,75 bm
Okresný výbor Zväzu družstevných roľníkov v Dolnom Kubíne, 1972-1981, 1,95 bm
Okresný výbor Zväzu požiarnej ochrany v Dolnom Kubíne, 1955-1990, 5,73 bm
Okresný výbor Zväzu protifašistických bojovníkov v Dolnom Kubíne, 1945-1960, 3,40 bm
Okresný výbor Zväzu protifašistických bojovníkov v Námestove, 1949-1963, 0,12 bm
Okresný výbor Zväzu protifašistických bojovníkov v Trstenej, 1946-1960, 0,35 bm
Slovenský Červený kríž, Územný spolok Orava Dolný Kubín, 1929-2010, 18,38 bm
Slovenský poľovnícky zväz Orava v Dolnom Kubíne, 1952-2008, 17,00 bm
Základná organizácia Československého zväzu mládeže pri Okresnom národnom výbore v Trstenej, 1954-1960, 0,12 bm
F/I.4 Miestne a iné orgány Národného frontu
Miestna odbočka Československého Červeného kríža v Sedliackej Dubovej, 1957-1962, 0,12 bm
Miestna odbočka Živeny - Československého zväzu žien vo Veličnej, 1949-1952, 0,11 bm
Základná organizácia Československého Červeného kríža v Mútnom, 1972-1995, 0,20 bm
G/I.3 Okresné orgány odborových organizácií
Okresná odborová rada v Dolnom Kubíne, 1959-1989, 14,20 bm
Základná organizácia Revolučného odborového hnutia pri Okresnom národnom výbore v Dolnom Kubíne, 1953-1961, 0,12 bm
G/I.4 Miestne a iné orgány odborových organizácií
Základná organizácia Slovenského odborového zväzu verejnej správy pri Mestskom úrade v Dolnom Kubíne, 1975-2005, 0,30 bm
H/I. Veda
Štátna výskumná stanica poľnohospodárska v Oravskom Podzámku, 1924-1952, 0,25 bm
Výskumný ústav lesného hospodárstva v Oravskom Podzámku, 1949-1972, 9,10 bm
H/II.1 Múzeá
Oravské múzeum Pavla Országha Hviezdoslava v Dolnom Kubíne, 1953-1995, 4,15 bm
H/II.2 Galérie
Oravská galéria v Dolnom Kubíne, 1965-2013, 2,70 bm
H/II.3 Archívy
Štátny okresný archív v Dolnom Kubíne, 1952-2007, 3,82 bm
H/II.4 Knižnice
Oravská knižnica Antona Habovštiaka v Dolnom Kubíne, (1934) 1951-1990, 3,44 bm
H/III.2 Osvetové zbory
Okresný osvetový zbor v Dolnom Kubíne, 1925-1938, 1,30 bm
H/III.3 Osvetové rady
Okresná osvetová rada v Dolnom Kubíne, 1945-1950, 1,33 bm
Okresná osvetová rada v Námestove, 1948, 0,12 bm
Okresná osvetová rada v Trstenej, 1948-1949, 0,25 bm
H/III.4 Osvetové strediská a domy kultúry a osvety
Mestské kultúrne stredisko v Dolnom Kubíne, 1959-2006, 6,38 bm
Oravské kultúrne stredisko v Dolnom Kubíne, 1954-2006, 3,96 bm
H/IV. Iné kultúrno-osvetové inštitúcie
Mestský dom pionierov a mládeže v Dolnom Kubíne, 1965-1990 (1993), 3,81 bm
Mestský dom pionierov a mládeže v Námestove, 1985-1989, 0,12 bm
Mestský dom pionierov a mládeže v Trstenej, 1986-1989, 0,12 bm
Miestny odbor Matice slovenskej v Dolnom Kubíne, 1949-1952, 0,12 bm
Miestny odbor Matice slovenskej v Trstenej, 1939, 0,10 bm
Okresný dom pionierov a mládeže v Dolnom Kubíne, 1964-1993, 3,57 bm
H/V. Šport
Oravský futbalový zväz v Dolnom Kubíne, 1995-1997, 0,02 bm
I/II. Stredné všeobecnovzdelávacie školy
Gymnázium Antona Bernoláka v Námestove, 1953-2001, 2,82 bm
Gymnázium Martina Hattalu v Trstenej, 1869-2004, 6,30 bm
Gymnázium Pavla Országha Hviezdoslava v Dolnom Kubíne, 1919-2011, 9,15 bm
Gymnázium v Tvrdošíne, 1993-2003, 0,12 bm
I/III. Stredné odborné školy
Obchodná akadémia v Dolnom Kubíne, 1968-2007, 20,15 bm
Obchodná akadémia v Tvrdošíne, 1996-2007, 0,22 bm
Stredná odborná škola lesnícka v Tvrdošíne, 1984-2012, 0,99 bm
Stredná odborná škola obchodu a služieb v Dolnom Kubíne, 1939-2006, 6,60 bm
Stredná odborná škola pre pracujúcich v Nižnej, 1971-1983, 0,11 bm
Stredná odborná škola technická v Istebnom, 1960-2013, 6,10 bm
Stredná priemyselná škola Ignáca Gessaya v Tvrdošíne, 1960-2007, 3,30 bm
Stredná priemyselná škola odevná v Námestove, 1987-2002, 0,50 bm
Stredná zdravotnícka škola v Dolnom Kubíne, 1950-1993, 5,82 bm
Združená stredná škola v Námestove, 2002, 0,25 bm
I/IV. Odborné školy
Dievčenská odborná škola v Oravskom Podzámku, 1990-1999, 0,35 bm
Pedagogická škola pre vzdelávanie učiteľov národných škôl v Tvrdošíne, 1953-1958, 0,25 bm
Poľnohospodárska technická škola v Tvrdošíne, 1957-1960, 0,13 bm
Poľnohospodárska účtovnícka škola vo Veličnej, 1952-1958, 0,25 bm
Stredná odborná škola polytechnická v Dolnom Kubíne - Kňažej, 1973-2010, 4,54 bm
Stredné odborné učilište odevné v Námestove, 1964-2003, 3,07 bm
Stredné odborné učilište poľnohospodárske v Oravskom Podzámku, (1911) 1922-2004, 21,00 bm
Stredné odborné učilište Slovenského zväzu spotrebných družstiev na Slanickej Osade, 1982-1988, 1,00 bm
Stredné odborné učilište stavebné v Námestove, 1968-1984, 0,80 bm
Stredné odborné učilište strojárske v Námestove, 1982-2008, 1,59 bm
Stredné odborné učilište v Nižnej, 1959-2010, 2,53 bm
Štátna gazdinská škola vo Veličnej, 1923-1950, 0,44 bm
Vyššia škola pracujúcich v Dolnom Kubíne, 1950-1952, 0,02 bm
Vyššia škola pre pracujúcich pedagogického smeru v Námestove, 1950-1952, 0,02 bm
Základná odborná škola pri stavbe Oravskej priehrady v Ústí nad Oravou, 1951-1953, 0,11 bm
I/V. Učňovské školy
Lesnícke odborné učilište vo Veličnej, 1957-1970, 0,95 bm
Poľnohospodárska majstrovská škola v Oravskom Podzámku, (1911) 1952-1960, 0,12 bm
Poľnohospodárska majstrovská škola vo Veličnej, 1958-1963, 0,12 bm
Poľnohospodárska učňovská škola v Oravskej Polhore, 1959-1961, 0,12 bm
Poľnohospodárska učňovská škola v Oravskom Podzámku, 1952-1955, 0,12 bm
Poľnohospodárska učňovská škola v Oravskom Veselom, 1959-1961, 0,12 bm
Poľnohospodárska učňovská škola v Zákamennom, 1956-1960, 0,15 bm
Poľnohospodárska učňovská škola vo Veličnej, 1958-1961, 0,12 bm
Poľnohospodárske odborné učilište v Námestove, 1960-1967, 0,50 bm
Štátna mliekarská škola v Oravskom Podzámku, 1940-1947, 0,12 bm
Učňovská škola v Námestove, 1939-1948, 0,11 bm
Učňovská škola v Tvrdošíne, 1930-1950, 0,11 bm
Vyššia roľnícka škola v Oravskom Podzámku, 0,50 bm
I/VI. Základné školy
Cirkevná základná škola sv. apoštola Pavla v Sihelnom, 1921-2012, 4,70 bm
Cirkevná základná škola sv. Gorazda v Námestove, (1995) 1999-2011, 0,66 bm
Evanjelická a.v. ľudová škola v Dolnom Kubíne, 1921-1945, 0,25 bm
Evanjelická a.v. ľudová škola v Párnici, 1860-1944 (1949), 1,00 bm
Evanjelická a.v. ľudová škola v Žaškove, 1918-1945 (1958), 0,93 bm
Meštianska škola v Trstenej, 1913-1939, 0,44 bm
Meštianska škola v Tvrdošíne, 1919-1948 (1949), 1,17 bm
Národná škola v Hámroch, 1945-1953, 0,12 bm
Národná škola v Oravskej Lesnej - Flajšovej, 1925-1953, 0,60 bm
Národná škola v Oravskej Polhore, 1945-1958, 0,25 bm
Národná škola v Osade, 1946-1953, 0,12 bm
Národná škola v Osádke, 1940-1961, 0,10 bm
Národná škola v Slanici, 1913-1951, 0,84 bm
Národná škola v Zázrivej - Doline, 1945-1964, 0,12 bm
Štátna ľudová škola vo Veľkom Bysterci, 1928-1929, 0,12 bm
Štátna ľudová škola v Zázrivej - Ráztokách, 1946-1947, 0,05 bm
Štátna meštianska škola v Námestove, 1919-1948 (1950), 1,62 bm
Základná deväťročná škola v Hornom Štefanove, 1860-1968, 0,12 bm
Základná deväťročná škola v Jasenovej, 1832-1967, 0,70 bm
Základná deväťročná škola v Kraľovanoch, 1919-1977, 1,00 bm
Základná deväťročná škola v Krásnej Hôrke, 1903-1979, 2,30 bm
Základná deväťročná škola v Krivej, 1919-1977, 0,95 bm
Základná deväťročná škola v Leštinách, 1907-1969, 0,60 bm
Základná deväťročná škola v Medzibrodí nad Oravou, 1870-1977, 1,35 bm
Základná deväťročná škola v Oravskej Lesnej - Lehotskej, 1928-1977, 3,26 bm
Základná deväťročná škola v Oravskej Porube, 1887-1977, 1,15 bm
Základná deväťročná škola v Oravskom Bielom Potoku, 1902-1974, 2,40 bm
Základná deväťročná škola v Pribiši, 1918-1978, 1,43 bm
Základná deväťročná škola v Štefanove nad Oravou, 1906-1979, 0,92 bm
Základná deväťročná škola v Ťapešove, 1924-1979, 0,67 bm
Základná deväťročná škola v Tvrdošíne, 1919-1970, 3,15 bm
Základná deväťročná škola v Ústí nad Priehradou, 1883-1977, 0,12 bm
Základná deväťročná škola v Zábiedove, 1922-1977, 1,03 bm
Základná deväťročná škola v Zázrivej - Bielej, 1918-1973, 0,12 bm
Základná deväťročná škola v Zázrivej - Havranej, 1915-1972, 0,25 bm
Základná deväťročná škola v Zázrivej - Kozinskej, 1965-1966, 0,12 bm
Základná deväťročná škola v Zázrivej - Petrovej, 1914-1973, 0,25 bm
Základná deväťročná škola vo Vaňovke, 1931-1972, 0,12 bm
Základná deväťročná škola vo Veličnej, 1882-1977, 2,05 bm
Základná škola Andreja Radlinského v Dolnom Kubíne, 1991-2007, 0,77 bm
Základná škola Janka Matúšku v Dolnom Kubíne, 1922-1993, 6,80 bm
Základná škola Martina Kukučína v Dolnom Kubíne, 1967-2010, 5,10 bm
Základná škola Petra Škrabáka v Dolnom Kubíne, 1992-2008, 0,52 bm
Základná škola pri Nemocnici s poliklinikou v Trstenej, 1978-2003, 0,36 bm
Základná škola Rudolfa Dilonga v Trstenej, 1957-2004, 0,95 bm
Základná škola s materskou školou Jána Vojtaššáka v Zákamennom, 1906-2008, 6,05 bm
Základná škola s materskou školou Martina Hamuljaka v Oravskej Jasenici, 1925-2012, 2,20 bm
Základná škola s materskou školou pri Nemocnici s poliklinikou v Dolnom Kubíne, 1976-2006, 0,33 bm
Základná škola s materskou školou v Beňadove, 1960-2008, 0,47 bm
Základná škola s materskou školou v Bobrove, 1920-2007, 3,01 bm
Základná škola s materskou školou v Breze, 1910-2004, 4,51 bm
Základná škola s materskou školou v Brezovici, 1921-2012, 1,87 bm
Základná škola s materskou školou v Čimhovej, 1922-2010, 0,90 bm
Základná škola s materskou školou v Dlhej nad Oravou, 1923-2012, 3,85 bm
Základná škola s materskou školou v Dolnom Kubíne - Komenského ulica, 1918-2002, 2,25 bm
Základná škola s materskou školou v Hladovke, 1911-2004, 2,47 bm
Základná škola s materskou školou v Kline, 1919-2008, 3,60 bm
Základná škola s materskou školou v Krušetnici, 1925-2009, 3,25 bm
Základná škola s materskou školou v Lokci, 1921-2004, 4,28 bm
Základná škola s materskou školou v Lomnej, 1924-2009, 1,84 bm
Základná škola s materskou školou v Malatinej, 1923-2013, 4,31 bm
Základná škola s materskou školou v Novoti, 1898-2011, 3,211 bm
Základná škola s materskou školou v Oravskej Polhore č. 130, 1919-2009, 6,69 bm
Základná škola s materskou školou v Párnici, 1908-2014, 3,70 bm
Základná škola s materskou školou v Podbieli, 1913-2013, 1,76 bm
Základná škola s materskou školou v Zuberci, 1919-2008, 3,64 bm
Základná škola s materskou školou v Zubrohlave, 1901-2007, 4,05 bm
Základná škola s materskou školou vo Vasiľove, 1936-2010, 0,65 bm
Základná škola s materskou školou vo Vavrečke, 1906-2006, 1,75 bm
Základná škola s materskou školou vo Vitanovej, 1933-2002, 1,16 bm
Základná škola v Babíne, 1919-1999, 1,65 bm
Základná škola v Dolnej Lehote, 1924-1988, 1,17 bm
Základná škola v Dolnom Kubíne - Hviezdoslavovo námestie, 1918-1967, 3,05 bm
Základná škola v Dolnom Kubíne - Nemocničná, 1982-2006, 5,78 bm
Základná škola v Habovke, 1936-1992, 3,47 bm
Základná škola v Hornej Lehote, 1917-1992, 1,43 bm
Základná škola v Hruštíne, 1921-2009, 5,47 bm
Základná škola v Chlebniciach, 1927-2002, 4,00 bm
Základná škola v Istebnom, 1843-1999, 5,00 bm
Základná škola v Liesku, 1910-2002, 4,63 bm
Základná škola v Mútnom, 1919-1992, 4,40 bm
Základná škola v Námestove, 1920-2012, 3,63 bm
Základná škola v Námestove - Brehy, 1996-2009, 0,32 bm
Základná škola v Nižnej, 1937-1994, 5,47 bm
Základná škola v Oravskej Lesnej, 1920-2002, 6,22 bm
Základná škola v Oravskej Polhore č. 481, 1965-2002, 2,10 bm
Základná škola v Oravskom Podzámku, 1919-2001, 1,30 bm
Základná škola v Oravskom Veselom, 1921-1993, 6,40 bm
Základná škola v Pucove, 1945-2007, 0,33 bm
Základná škola v Rabči, 1935-1992, 7,20 bm
Základná škola v Rabčiciach, 1944-1993, 3,45 bm
Základná škola v Sedliackej Dubovej, 1912-2002, 1,25 bm
Základná škola v Suchej Hore, 1949-2005, 0,82 bm
Základná škola v Trstenej, 1878-1993, 9,10 bm
Základná škola v Trstenej - Ul. Železničiarov, 1961-1968, 0,44 bm
Základná škola v Trstenej - západ, 1996-1998, 0,12 bm
Základná škola v Zázrivej, 1901-2003, 4,52 bm
Základná škola v Žaškove, 1919-2012, 3,60 bm
Základná škola vo Vyšnom Kubíne, 1923-1992, 2,00 bm
Židovská škola v Trstenej, 1870-1884, 0,11 bm
I/VII. Predškolské zariadenia
Materská škola v Tvrdošíne, 1946-1950, 0,03 bm
I/VIII. Záujmové umelecké školy
Súkromná základná umelecká škola v Námestove, 2006-2012, 0,03 bm
Základná umelecká škola Petra Michala Bohúňa v Dolnom Kubíne, 1958-1991 (2010), 3,90 bm
Základná umelecká škola v Trstenej, 1958-1998, 0,35 bm
I/IX. Iné školy a školské zariadenia
Centrum pedagogicko-psychologického poradenstva a prevencie v Námestove, 2004-2005, 0,04 bm
Centrum voľného času v Dolnom Kubíne, 1990-2013, 15,68 bm
Ľudová hospodárska škola v Babíne, 1923-1924, 0,05 bm
Ľudová škola hospodárska v Habovke, 1946-1949, 0,05 bm
Ľudová škola hospodárska v Novoti, 1939-1949, 0,25 bm
Okresné pedagogické stredisko v Dolnom Kubíne, 1972-1981, 1,15 bm
Okresné pedagogické stredisko v Námestove, 1956-1959, 0,02 bm
Okresný žiacky domov v Trstenej, 1945-1960, 0,55 bm
Osobitná internátna škola v Oravskej Jasenici, 1955-1987, 1,27 bm
Osobitná internátna škola v Zázrivej, 1978-1991, 0,40 bm
Osobitná škola v Rabči, 1974-1987, 0,12 bm
Roľnícka škola vo Veličnej, 1949-1952, 0,12 bm
Spojená škola v Dolnom Kubíne, 1993-2012, 0,44 bm
Špeciálna základná škola internátna v Námestove, 1978-2003, 2,55 bm
J/I.1 Nemocnice a polikliniky
Nemocnica s poliklinikou v Trstenej, 1947-1974, 3,96 bm
Okresný ústav národného zdravia v Dolnom Kubíne, 1954-1984, 3,74 bm
Územná poliklinika v Námestove, 1947-1982, 2,75 bm
J/I.2 Hygienicko-epidemiologické stanice
Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Dolnom Kubíne, (1936) 1960-2010, 11,80 bm
J/I.4 Odborné liečebné ústavy
Abstinentná liečebňa v Istebnom, 1945.1950, 0,11 bm
J/I.7 Iné zdravotnícke zariadenia
Štátny veterinárny ústav v Dolnom Kubíne, 1972-1999, 5,40 bm
J/II.1 Zdravotné (nemocenské) a sociálne poistenie
Okresná národná poisťovňa v Dolnom Kubíne, 1926-1953, 0,25 bm
Okresná národná poisťovňa v Trstenej, 1949-1953, 0,25 bm
Okresná správa nemocenského poistenia v Dolnom Kubíne, 1974-1990, 1,20 bm
Okresný zbor Liečebného fondu verejných zamestnancov v Námestove, 1929-1937, 0,45 bm
Okresný zbor Liečebného fondu verejných zamestnancov v Trstenej, 1926-1937, 0,90 bm
Sociálna poisťovňa, pobočka Dolný Kubín, 1995-2008, 2,52 bm
J/II.2 Ústavy sociálnej starostlivosti
Detský domov v Istebnom, 1964-2009, 5,94 bm
Domov sociálnych služieb pre deti a dospelých v Dolnom Kubíne, 1993-2005, 0,12 bm
Ústav sociálnej starostlivosti pre deti a dospelých v Tvrdošíne, 1978-1993, 1,15 bm
J/II.3 Domy dôchodcov a charitné domovy
Domov dôchodcov a domov sociálnych služieb v Zázrivej, 1991-2006, 1,10 bm
Domov sociálnych služieb pre dospelých v Zákamennom, 1989-1994, 0,50 bm
Zariadenie pre seniorov a domov sociálnych služieb v Dolnom Kubíne, 1992-2004, 1,63 bm
Zariadenie pre seniorov a domov sociálnych služieb v Novoti, 1981-2005, 0,77 bm
J/II.6 Iné sociálne inštitúcie
Okresná starostlivosť o mládež v Dolnom Kubíne, (1931) 1932-1947 (1948), 1,25 bm
Okresná starostlivosť o mládež v Námestove, 1930-1949 (1951), 1,60 bm
Okresná starostlivosť o mládež v Trstenej, 1932-1949, 0,90 bm
Okresný ústav sociálnych služieb v Dolnom Kubíne, 1969-1990, 3,47 bm
K/V. Vikariáty, senioráty, dekanáty
Seniorátny úrad ev. a. v. vo Veličnej, 1758-1948, 1,80 bm
K/VI. Farské úrady, cirkevné zbory, náboženské obce
Evanjelický a. v. farský úrad v Dolnom Kubíne, 1615-1939 (2002), 0,78 bm
Evanjelický a. v. farský úrad v Leštinách, 1779-1994, 2,90 bm
Evanjelický a. v. farský úrad vo Veličnej, 1841-1987, 4,50 bm
Židovská náboženská obec v Trstenej, 1878-1895, 0,05 bm
M/I. Rodiny
Balgha z Dolného Kubína, 1815-1901, 0,12 bm
Hroboňová z Dolného Kubína, 1931-1964, 0,12 bm
Mordáč z Oravskej Lesnej, 1910-1919, 0,12 bm
Styk z Dolného Kubína, 1895-1923, 0,12 bm
Szontágh z Dolného Kubína, 1849-1900, 0,12 bm
M/II. Osoby
Blanka Meško - Alberty, 1932-2000, 0,23 bm
Cyril Kohár, 1936-2011, 0,02 bm
Ján Brodňanský, 1910-1997, 0,12 bm
Jozef Gebura, 1932-1938, 0,50 bm
Jozef Mlynarčík, 1934-2009, 3,50 bm
Otília Štepitová, rod. Ivanová, 1938, 2,05 bm
N/I. Cechy
Cech čižmárov vo Veličnej, 1713-1864, 0,11 bm
Cech farbiarov v Dolnom Kubíne, 1775, 0,001 bm
Cech krajčírov vo Veličnej, 1805-1886, 0,11 bm
Cechové spoločenstvo v Dolnom Kubíne, 1805-1872, 0,11 bm
N/II. Priemyselné spolky, živnostenské spoločenstvá
Okresné živnostenské spoločenstvo v Dolnom Kubíne, (1886) 1925-1950 (1957), 1,70 bm
Okresné živnostenské spoločenstvo v Námestove, (1887) 1925-1950 (1954), 0,65 bm
Okresné živnostenské spoločenstvo v Trstenej, 1925-1950, 2,40 bm
N/IV. Komory obchodné, profesijné a iné
Oblastná úradovňa Roľníckej komory v Dolnom Kubíne, 1942-1947, 0,22 bm
O/I. Záujmové a svojpomocné organizácie
Dobrovoľný hasičský spolok v Dolnom Kubíne, 1874-1969, 0,38 bm
Dobrovoľný hasičský spolok v Párnici, 1924-1949, 0,06 bm
Dobrovoľný hasičský spolok v Trstenej, 1877-1977, 0,44 bm
Dobrovoľný hasičský zbor v Dolnej Lehote, 1932-1958, 0,01 bm
Dobrovoľný hasičský zbor v Dolnom Štefanove, 1928-1953, 0,02 bm
Dobrovoľný hasičský zbor v Kňažej, 1928-1952, 0,01 bm
Dobrovoľný hasičský zbor v Krivej, 1928-1953, 0,01 bm
Dobrovoľný hasičský zbor v Leštinách, 1923-1997, 0,02 bm
Dobrovoľný hasičský zbor v Nižnej, 1932-1935, 0,01 bm
Dobrovoľný hasičský zbor v Srňacom, 1950-1955, 0,02 bm
Dobrovoľný hasičský zbor v Suchej Hore, 1951-1976, 0,02 bm
Dobrovoľný hasičský zbor vo Vyšnom Kubíne, 1920-1942, 0,02 bm,
Hnutie kresťanských pedagógov Oravy v Tvrdošíne, 1990-1996, 0,12 bm
Hviezdoslavova beseda v Dolnom Kubíne, 1919-1939, 0,11 bm
Okresná hasičská jednota v Námestove, 1947-1959, 0,12 bm
Okresná hasičská jednota v Trstenej, 1948-1957, 0,12 bm
Podnik cestovného ruchu SKI CENTRUM, s. r. o. v Dolnom Kubíne, 1992-1996, 0,12 bm
Rybársky spolok pre pestovanie ušľachtilých rýb na Orave so sídlom v Dolnom Kubíne, 1938-1947, 0,11 bm
Spolok oravských akademikov v Tvrdošíne, 1922-1923, 0,12 bm
Športový klub v Dolnom Kubíne, 1940-1941, 0,11 bm
Telovýchovná jednota v Dlhej nad Oravou, 1979-1990, 0,10 bm
Územný výbor Dobrovoľnej požiarnej ochrany v Dolnom Kubíne, 1991-1996, 0,99 bm
Združenie Hlinkovej slovenskej evanjelickej mládeže v Dolnom Kubíne, 1941-1944, 0,11 bm
Združenie katolíckej mládeže v Dolnom Kubíne, 1940-1945, 0,11 bm
O/II. Spolky
Gazdovsko-potravný a úverový spolok v Jasenovej, 1897-1931, 0,02 bm
Poľovný ochranný spolok v Dolnom Kubíne, 1949, 0,12 bm
Poľovný ochranný spolok v Trstenej, 1949, 0,12 bm
Remeselnícky spolok v Dolnom Kubíne, 1872-1874, 0,11 bm
P/I. Matriky
Zbierka druhopisov štátnych matrík, 1895-1917, 6,93 bm
P/IV. Mapy, plány a technická dokumentácia
Zbierka máp, 1816-1951, 5,40 bm
P/V. Plagáty a letáky
Zbierka plagátov, letákov a drobnej tlače, 1910-1968 0,35 bm
Zbierka volebných plagátov a letákov, 2001-2014, 0,50 bm
P/VI.1 Pohľadnice
Zbierka pohľadníc, 21. storočie, 0,35 bm
P/X. Typáriá a pečate
Zbierka pečiatok, 20. storočie, 4,70 bm
P/XII. Iné zbierky
Zbierka kalendárov, 1992-2018, 0,35 bm
Zbierka kópií z iných štátnych archívov, 16.-19. storočie, 0,47 bm
Zbierka misálov a kancionálov, 1737-1911, 0,35 bm
Zbierka osobných dokladov, 20. storočie, 0,12 bm
Zbierka poštových obálok so známkami, 20.-21. storočie, 0,37 bm
Zbierka učebníc, 1887-2009, 4,17 bm
Zbierka výpisov z obchodného registra, 1989-2012, 0,77 bm
[HlavnyText]